Звездният Динамо не можа да победи Ростов

Куп пропуски в последните минути лишиха Динамо (Москва) от победа срещу Ростов в последния мач от 7-ия кръг на руската Премиер лига и двубоят завърши 1:1. Срещата на "Арена Химки" се игра под проливен дъжд, който затрудни и двата отбора, но зрителите станаха свидетели на много голови положения. Гостите поведоха още в 7-ата минута чрез хърватския бранител Хървойе Милич, но в началото на втората част завърналият се от Анжи Александър Кокорин изравни.За Динамо повторен дебют направи вратарят Владимир Габулов, който имаше вина за гола на Милич. През второто полувреме първи минути с екипа на столичния тим записа и Алексей Ионов, който също дойде от Анжи.След като рано-рано се озоваха в ролята на догонващи, динамовци взеха инициативата и до почивката пропиляха няколко добри шанса пред вратата на Стипе Плетикоса. Кокорин вкара за 1:1 в 47-ата минута, когато засече центриране на Фьодор Смолов. Последва мощен натиск на Динамо, но Кокорин и резервата Андрей Воронин не успяха да отбележат втори гол.В класирането Динамо е на 9-о място. Отборът на Дан Петреску е с 9 точки, а Ростов е 4-и с 14.  СТАТИСТИКА ОТ МАЧАКЛАСИРАНЕГОЛМАЙСТОРИПРОГРАМА