Звездният Динамо не можа да победи Ростов

Куп пропуски в последните минути лишиха Динамо (Москва) от победа срещу Ростов в последния мач от 7-ия кръг на руската Премиер лига и двубоят завърши 1:1. Срещата на "Арена Химки" се игра под проливен дъжд, който затрудни и двата отбора, но зрителите станаха свидетели на много голови положения. Гостите поведоха още в 7-ата минута чрез хърватския бранител Хървойе Милич, но в началото на втората част завърналият се от Анжи Александър Кокорин изравни.

За Динамо повторен дебют направи вратарят Владимир Габулов, който имаше вина за гола на Милич. През второто полувреме първи минути с екипа на столичния тим записа и Алексей Ионов, който също дойде от Анжи.

След като рано-рано се озоваха в ролята на догонващи, динамовци взеха инициативата и до почивката пропиляха няколко добри шанса пред вратата на Стипе Плетикоса. Кокорин вкара за 1:1 в 47-ата минута, когато засече центриране на Фьодор Смолов. Последва мощен натиск на Динамо, но Кокорин и резервата Андрей Воронин не успяха да отбележат втори гол.

В класирането Динамо е на 9-о място. Отборът на Дан Петреску е с 9 точки, а Ростов е 4-и с 14.