Осем от Берое постигнаха рядко виждана победа (видео)

Отборът на Берое прекъсна черната си серия от пет мача без победа, след като надви с 2:0 Нефтохимик в рядко виждан мач от 7-ия кръг на "А" група. Венцислав Христов вкара в 34-ата минута, а Елио Мартинс удвои две минути преди края на първата част. Домакините изпуснаха и дузпа в 3-ата минута, но безспорно най-интересният епизод в целия двубой се разигра на почивката. Тогава вратарят Иван Караджов и Мартинс се сбиха в тунела и получиха червени картони. Куриозът стана пълен в 66-ата минута, когато Елиаш да Силва получи втори жълт картон за симулация и на терена останаха само осем футболисти в зелено.Тимът от Бургас обаче игра изключително слабо и апатично и не отправи нито един удар до края на мача, въпреки че бе с трима повече на терена. Поведението на футболистите на Валери Дамянов озадачи дори фновете на Берое, които очакваха много по-тежки мигове заради численото неравенство. Още през първата част гостите допуснаха и груби грешки в защитата, които доведоха до дузпата и двете попадения.Старозагорци започнаха силно и в 3-ата минута получиха право да изпълнят дузпа. Централните бранители на гостите Ангел Йошев и Георги Хашев не се разбраха кой да изчисти, Георги Андонов отне кълбото и бе повален от вратаря Евгени Караманов. Андонов пое отговоността да изпълни наказателния удар, но стреля покрай лявата греда.Гостите отговориха с удар на Петър Димитров в очертанията на вратата в 8-ата минута, но Караджов улови твърде слабо отправената топка. Две минути по-късно отново крилото засече пас на Емануил Манев отляво, но този път не бе точен.В 28-ата минута играчите на Берое имаха претенции към главния съдия за нова дузпа, тъй като топката срещна ръката на Хашев. Ивайло Стоянов обаче прецени, че докосването е неволно и не посочи за втори път бялата точка. Три минути след това Мартинс отправи прецизен удар, но Караманов успя да спаси удара.Добрата игра на футболистите на Петър Хубчев даде резултат в 34-ата минута. Христов нахлу отляво и подаде към Мартинс, португалецът му върна на двойно подаване и за национала не бе трудно да прати кълбото покрай Караманов за 1:0.Малко след това най-добрият за Нефтохимик - Петър Димитров, пак създаде главоболия на Караджов, но вратарят успя да запази вратата си суха.В 43-ата минута Христов и Мартинс се възползваха от поредната груба грешка в бургаската отбрана. Двамата се озоваха сами срещу Караманов, но българският футболист постъпи егоистично и стреля във вратаря. Отбитата топка все пак попадна в Мартинс, който на празна врата реализира. След това обаче португалецът се обърна ядосан към своя съотборник и му се развика за взетото решение.Именно този епизод промени развитието на срещата през втората част. Първоначално подновяването на играта се забави с 6-7 минути. След това Берое излезе с едва 9 футболисти на терена, тъй като Караджов и Мартинс се сбиха в тунела. По всяка вероятност именно острата реакция на португалеца към Христов е предизвикала невиждания у нас инцидент между съотборници.Въпреки че бяха с двама повече, гостите озадачиха с апатичното си отношение към двубоя и с тоталната си безидейност в атака. В 63-ата минута старозагорци дори можеха да вкарат трети гол, но удар на Пламен Крумов от фаул срещна гредата.В 66-ата минута кошмарът за старозагорци можеше да стане пълен, тъй като Елиаш също бе изгонен. Реферът му вдигна втори жълт картон за симулация и Берое остана с осем души на терена. И това обаче не помогна на отбора на Нефтохимик да заиграе по-силно. Играчите в бяло и зелено продължиха да се лутат без да знаят какво да направят, за да стигнат до гол и съвсем логично загубиха без да отправят дори един удар към резервата Благой Макенджиев.СТАТИСТИКА ОТ МАЧАКЛАСИРАНЕ