Азаренка сложи край на победната серия на Серина

Виктория Азаренка спечели епична битка със световната номер едно Серина Уилямс и триумфира с титлата на турнира в Синсинати след успех с 2:6, 6:2, 7:6(6). Беларуската тенисистка сложи край на серията от 14 мача без загуба за носителката на 16 титли от Големия шлем. Двете опонентки направиха невероятен мач в рамките на близо 2 часа и половина и въпреки че загуби първия сет, шампионката от Australian Open успя да направи обрат. Така титлата в Синсинати продължава да е единственият "Мастърс", който се изплъзва на Серина Уилямс. Тя има общо 54 трофея на сингъл, но нито веднъж не е триумфирала на турнира в Охайо.В първия сет американката успя да реализира и двата си брейкпойнта, до които стигна, и заслужено затвори с 6:2. Във втория обаче Азаренка поведе с 4:1, след като съперничката й направи множество непредизвикани грешки. Уилямс успя да спаси цели 7 точки за пробив в следващия гейм, но все пак Вика запази преднината си до края на сета и изравни.В решителната последна част беларуската тенисистка поведе с 4:2, но Уилямс върна пробива и направи още един, за да поведе с 5:4. Серина сервира за мача, но допусна изоставане с 15:40, след което се стигна до пробив. В тайбрека също имаше обрати, като в крайна сметка Азаренка си тръгна като краен победител. "Това определено е голяма победа в един невероятен мач - каза Вика след двубоя. - Наистина съм доволна от начина, по който играх. Беше страхотна битка"."Аз съм номер едно, тя - номер две. Ето защо съперничеството между двете е още по-вълнуващо" - заяви Уилямс.