Бразилия измъкна 3:2 от Русия в Кампинас

Олимпийските шампионки от Бразилия стигнаха до трудна победа над световните шампионки от Русия с 3:2 (26:28, 26:24, 25:18,9, 22:25, 15:8) в мача от 2-ия кръг на Група А на турнира Гран При за жени, който се игра в зала "Арена Амил" в Кампинас. Момичетата на Юрий Маричев поведоха с 1:0 гейма, но "Селесао" на свой ред поведе с 2:1 гейма. Русия изравни до 2:2 гейма, но Бразилия спечели тайбрека убедително с 15:8 и така взе и мача с 3:2 гейма. Фернанда Родригес бе най-резултатна за Бразилия с 22 точки (1 ас, 2 блока), а Моник Павао Мариньо добави още 16 точки (3 блока). Габриела Гимараеш се отчете с 13 точки (1 ас, 3 блока). Звездата Шейла Кастро влизаше само като резерва и записа 2 точки в мача.За Русия страхотен мач направи Наталия Гончарова - Обмочаева, която заби 25 точки (4 блока), а Татяна Кошельова добави още 21 точки (6 блока).БРАЗИЛИЯ - РУСИЯ 3:2 (26:28, 26:24, 25:18,9, 22:25, 15:8)БРАЗИЛИЯ: Кристина Берето 10, Аденициа Силва 12, Габриела Гимараеш 13, Моник Павао Мариньо 16, Фернанда Родригес 22 - Камила Брайт-либеро (Шейла Кастро 2, Мишел Павао, Фабиола Соуса 1) Старши-треньор: Жозе Роберто ГимараешРУСИЯ: Ирина Заряжко 11, Анна Матиенко 1, Наталия Гончарова-Обмочаева 25, Виктория Чаплина 13, Татяна Кошельова 21, Анастасия Шляковая 9 - Анна Малова-либеро (Мария Бородакова, Александра Пасиникова 1, Екатерина Панкова 2, Наталия Малих)Старши-треньор: Юрий Маричев.