Динамо надви минимално Терек

С гол на Кристиан Нобоа в 71-ата минута Динамо (Москва) победи Терек с 1:0 и излезе на 5-о място във временното класиране на руското първенство. Срещата на "Арена Химки" беше доста оспорвана, но столичани наложиха волята си след хубава атака, при която Андрей Воронин овладя топката на гърди и центрира към Нобоа, а еквадорецът без забавяне я насочи в мрежата.Срещата стартира с мощен натиск на Динамо, но Юхани Ояла в последния момент изби топката от крака на Алан Касаев и му попречи да открие резултата. Запоналият за първи път като титуляр Владимир Дядюн също пропусна едно положение, а удар на Воронин срещна гредата. Бившият украински национал беше в основата на повечето добри атаки на домакините. След негов пас Артур Юсупов влезе в наказателното поле, но вместо да шутира, предпочете да падне и получи жълт картон за симулация.Най-острият футболист на Терек Мачей Рибус се контузи в средата на полувремето и бе сменен от друг поляк - Мачей Макушевски. Съставът на Юрий Красножан постепенно изнесе играта в по-предни позиции, но не успя да затрудни Роман Березовски, който скучаеше на вратата на Динамо.След почивката отново Динамо беше по-активният отбор и заслужено стигна до победата. Воронин технично спря топката на гърди и от аутлинията центрира към Нобоа, за когото остана по-лесното. Опитът за финален щурм на Терек донесе само един опасен изстрел на резервата Заур Садаев, минал покрай вратата.МИНУТА ПО МИНУТАСТАТИСТИКА ОТ МАЧАКЛАСИРАНЕГОЛМАЙСТОРИПРОГРАМА