Спартак разгроми Динамо в дербито (видео)

Отборът на Спартак (Москва) разпиля като гост с 4:1 Динамо (Москва) в столичното дерби от третия кръг на Премиер лигата. Спартаковци се развихриха през първата част и на почивката водеха с 4:0. Спартак остава еднолично начело с максимум точки.

Тимът на Валерий Карпин нямаше пощада през първото полувреме. В шестата минута Хосе Мануел Хурадо откри след диагонален удар. В 12-ата Павел Яковлев удвои, след като преодоля бранител и технично насочи в близкия ъгъл. В 30-ата Емануел Еменике насочи точно след хубав извеждащ пас. В 42-ата Хурадо шутира неспасяемо от 22 метра, като топката намери горния ъгъл. Динамо стигна само до едно попадение - в 80-ата Андрий Воронин вкара дузпа.

В друг мач от кръга Волга надигра като гост Урал с 2:1. Спартак Гогниев вкара от дузпа в 19-ата минута. Гостите направиха пълен обрат. В 59-ата Пьотър Полчак изравни, а в 80-ата Андрей Каряка вкара за 2:1 от дузпа.