Нулево равенство доближи Аржентина и Колумбия до голямата цел (видео)

Аржентина запази лидерската си позиция в световните квалификации в Южна Америка след нулево равенство у дома срещу Колумбия. Въпреки наличието в съставите на суперзвезди като Лионел Меси и Радамел Фалкао, двата отбора не можаха да си отбележат гол пред препълнените трибуни на "Монументал" в Буенос Айрес. По този начин "гаучосите" запазиха преднината си от 5 точки пред колумбийците. В същото време Еквадор имаше шанс да скъси дистанцията до Аржентина само на 2 точки, но загуби с 0:1 гостуването си на Перу.Меси започна мача на резервната скамейка и се появи на терена след час игра. Още преди почивката пък съперниците останаха в намалени състави, след като Гонсало Игуаин и Кристиан Сапата се сдърпаха, за което реферът Мерлон Ескаланте им вдигна директни червени картони.Домакините бяха по-активни в началото, а Анхел ди Мария не спираше да тормози колубийската защита. Контрите на гостите също не бяха за подценяване и Фалкао можеше да открие с глава, но ударът му излезе в аут. Малко по-късно Давид Оспинa парира опасен шут на Игуаин. В 26-ата минута нападателят на Реал Мадрид настъпи стража на Колумбия в опита си да достигне до топката. Сапата подритна падналия на земята Игуаин и веднага беше изгонен, а малко след това съдията посочи пътя към съблекалните и на Игуаин за грубото нарушение.Постепенно темнота на игра спадна и интересните ситуации пред двете врати вече бяха истинска рядкост. С влизането на Меси домакините вдигнаха оборотите. В 72-ата минута аржентинските фенове станаха на крака, след като Серхио Агуеро прати топката в мрежата, но попадението беше отменено заради засада. Добрите вести за "гаучосите" дойдоха от Лима, където Перу надви Еквадор с 1:0. Единственият гол бе дело на Клаудио Писаро в 11-ата минута. В другите мачове тази нощ Боливия и Венецуела завършиха 1:1, а Чили се справи с аутсайдера Парагвай като гост с 2:1.Световни квалификации, зона "Южна Америка":АРЖЕНТИНА - КОЛУМБИЯ 0:0БОЛИВИЯ - ВЕНЕЦУЕЛА 1:10:1 Аранго (58)1:1 Кампос (86)ПАРАГВАЙ - ЧИЛИ 1:20:1 Варгас (40)0:2 Видал (55)1:2 Санта Крус (87)ПЕРУ - ЕКВАДОР 1:01:0 Писаро (11)КЛАСИРАНЕ:1. Аржентина 25 т.2. Колумбия 20 т.3. Еквадор 20 т.4. Чили 18 т.5. Венецуела 16 т.6. Перу 14 т.7. Уругвай 13 т.8. Боливия 10 т.9. Парагвай 8 т.