Три титли за Румъния на финалите на СК по спортна аеробика

Три титли спечелиха представителите на Румъния на финалите на Световната купа по спортна аеробика, която завърши днес в хотел "Самоков" на Боровец. При жените победи Мария Бианка, а на двойки първото място разделиха Мария Бианка и Маруис Чиприан (Румъния) и Ба Дон Ву и Тхи Ха Тран (Виетнам). Отборът на Румъния спечели златото и при групите. Шампионката на България Габриела Ковачка участва във финала при жените по право като представител на страната домакин и остана девета. При мъжете победител е Висенте Йорис. При тройките първото място зае Виетнам в състав Ба Дон Ву, Тхи Ха Тран и Ан Нгуен. В последните два финала от международния турнир за юноши и девойки, който съпътства Световната купа, България спечели още два сребърни медала. В категория 15-17 години втори са двойката Минна Ангелова и Тихомир Баротев, а при 12-14-годишните сребро взе Дарина Пашова. Така България завършва турнира с общо 14 медала - 2 златни, 9 сребърни и 3 бронзови. Министърът на спорта Петър Стойчев откри състезанието и награди медалистите. Отличени бяха и победителите в крайното класирането за Световната купа за сезона. На състезанието Турция предложи възстановяването на Балканиадите по аеробика и предложи домакинство. Датата на състезанието ще бъде обявена допълнително. По инициатива на президента на Българския съюз по аеробика Йорданка Благоева и на президента на Техническия комитет по аеробика към ФИГ Мирей Ганзен (Франция) ще се изпрати писмо, подписано от всичките национални федерации, до МОК за приемането на аеробиката в програмата на олимпийските игри.