Фенербахче обърна Галатасарай в голямото дерби на Турция (видео)

Фенербахче обърна с 2:1 Галатасарай в голямото дерби на Турция от 33-ия кръг на Супер лигата. "Чим бом" вече си гарантира титлата този сезон, но едва ли привържениците на тима са останали особено доволни от поражението от големия враг.Галатасарай пръв откри резултата в мача в 25-ата минута, когато Бурак Йълмаз отбеляза от дузпа. Фенербахче обаче направи пълен обрат в рамките само на 4 минути. Първо в 32-ата минута Пиер Уебо изравни, а отново той в 36-ата минута направи резултата 2:1.В края на мача страстите на терена се нажежиха и двата отбора завършиха мача с по десет души на терена след като вратарят на Фенербарче Волкан Демирел и Сабри Саръоглу получиха червени картони.След тази победа Галатасарай остава начело в класирането с 68 точки, докато Фенербахче вече е втори с 61 точки.