Фенербахче обърна Галатасарай в голямото дерби на Турция (видео)

Фенербахче обърна с 2:1 Галатасарай в голямото дерби на Турция от 33-ия кръг на Супер лигата. "Чим бом" вече си гарантира титлата този сезон, но едва ли привържениците на тима са останали особено доволни от поражението от големия враг.

Галатасарай пръв откри резултата в мача в 25-ата минута, когато Бурак Йълмаз отбеляза от дузпа. Фенербахче обаче направи пълен обрат в рамките само на 4 минути. Първо в 32-ата минута Пиер Уебо изравни, а отново той в 36-ата минута направи резултата 2:1.

В края на мача страстите на терена се нажежиха и двата отбора завършиха мача с по десет души на терена след като вратарят на Фенербарче Волкан Демирел и Сабри Саръоглу получиха червени картони.

След тази победа Галатасарай остава начело в класирането с 68 точки, докато Фенербахче вече е втори с 61 точки.