Идеалната петица на XXV кръг на Булсатком НБЛ

Двадесет и петият кръг от сезона в Булсатком НБЛ ще бъде запомнен главно с изненадващата победа на Ямбол като гост на Рилски спортист в Самоков (98:95), както и с добрата игра на TESY България (20) при домакинската загуба от Балкан (79:85). В другите срещи резултатите бяха очаквани - Черноморец победи у дома в Бургас гостуващия Спартак (Плевен) с 83:69, Лукойл Академик си тръгна като победител от Стара Загора, надигравайки местния Берое с 84:73, а Левски бе символичен гост в собствената си зала срещу Черно море Порт Варна и в крайна сметка спечели с 86:77.Топ 5Асен Великов (Черно море Порт Варна) (34 минути, 18 точки, 9 асистенции, 3 борби) Марко Маринович (Левски) (34 минути, 30 точки, 9 асистенции, 2 борби) Богдан Боев (Черноморец) (39 минути, 24 точки, 9 борби, 3 асистенции, 3 отнети топки) Брайън Ормън (Ямбол) (26 минути, 23 точки, 10 борби, 1 чадър) Джеймс Тайлър (Черноморец) (36 минути, 25 точки, 15 борби, 1 асистенция, 1 отнета топка, 7 чадъра)ЛИДЕР Асен Великов изигра поредния си отличен мач за Черно море Порт Варна и показа, че когато той се представя на ниво, играта на "моряците" също върви на пълни обороти. Бившият гард на Левски бе истински лидер за варненци при "домакинството" им срещу "сините" в София и умело дирижираше нападението на тима си. В крайна сметка Черно море не стигна до успеха, но загуби минимално - 77:86, а именно Великов бе най-добър за своя отбор, завършвайки с 18 точки, 9 асистенции и 3 борби на сметката си.КЛАСА Левски бе символичен гост на Черно море Порт Варна в собствената си зала "Универсиада" и стигна до победата с девет точки разлика - 86:77. Отново Марко Маринович бе в центъра на събитията за "сините", след като буквално изнесе лекция по стрелба на варненци. Опитният плеймейкър бе най-резултатен в срещата и за 34 минути на паркета пропусна само две стрелби от игра, завършвайки с 30 точки. Маринович реализира 8 от общо 9 опита от далечна дистанция, добавяйки още 9 асистенции и 2 борби към статистиката си. СТРЕЛЕЦ Черноморец надделя над превърналия се в аутсайдер в Лигата тим на Спартак (Плевен) - 83:69 като домакин, а Богдан Боев показа най-доброто от себе си, демонстрирайки, че е смъртоносен стрелец. Бившият гард на Черно море и Рилски спортист завърши като втори топ реализатор с 24 точки, към които добави 9 борби, 3 асистенции и 3 отнети топки. Боев вкара шест опита от далечна дистанция, пропускайки едва три стрелби за цялата среща.СЪБУЖДАНЕ  Американското крило на Ямбол Брайън Ормън напомни за себе си при визитата на тима в Самоков. Ямболии победиха местния Рилски спортист с 98:95, а именно роденият в Куинс, Ню Йорк баскетболист бе най-добрият за тима на Иван Чолаков. 202-сантиметровият Ормън игра 26 минути, а те му бяха напълно достатъчни, за да се отчете с "дабъл-дабъл" от 23 точки и 10 борби. Към статистиката си той добави и 1 блокиран изстрел, а освен това показа добар успеваемост в стрелбата - 11/14 от игра и 1/1 от наказателната линия.ДОМИНИРАЩ Джеймс Тайлър със сигурност е най-голямото откритие на този сезон в Булсатком НБЛ. 218-сантиемтровият гигант доминира в първенството през цялата година до момента, а срещу Спартак (Плевен) за пореден път не успя да бъде спрян от противниците. 24-годишният дългуч престоя на терена 36 минути и се доближи до "трипъл-дабъл" - 25 точки, 15 борби и цели 7 блокирани изстрела. Освен това той добави по 1 асистенция и 1 отнета топка и направи само 1 грешка.АВТОРИ: Александър Сотиров, Мануел МарковКОЛАЖ: Графика ООД СНИМКИ: Sportal.bg, Брайън Ормън - yambolbasketball.com