Шампионите съсякоха Кристъл Палас с два гола за седем минути (видео)

Тимът на Манчестър Юнайтед спечели важна победа като гост с 2:0 на Кристъл Палас и се доближи до местата, даващи право на участие в Шампионската лига. Шампионите се справиха с лондонския си опонент след голове на Робин ван Перси от дузпа и Уейн Рууни само в рамките на шест-седем минути в средата на второто полувреме. Холандският нападател на "червените дяволи" откри резултата с 11-ото си попадение от началото на сезона, реализирайки от бялата точка, след като Маруан Шамак повали Патрис Евра в наказателното поле. Само няколко минути по-късно отново Евра центрира и Уейн Рууни с красиво воле заби топката за втори път в мрежата на Сперони. И преди почивката гостите бяха по-активният отбор на терена, но не успяха да се доберат до попадение. През втората част обаче те наложиха волята си и заслужено стигнаха до трите точки. Гостите бяха по-близо до откриване на резултата в първите минути на срещата, като още в 17-ата минута Аднан Янузай прати топката в мрежата на Хулиан Сперони, но попадението му бе отменено заради игра с ръка на младия талант при овладяването на топката след паса на Робин ван Перси. В 26-ата пък Деймиън Дилейни спаси вратата на лондончани от сигурен гол, изчиствайки топката от голлинията след разбъркване в наказателното поле. При добавката пък Неманя Видич стреля над гредата.  След половин час игра и домакините имаха своята първа възможност за гол, след като Де Хеа трябваше да се разтяга, за да спаси удар на Глен Мъри с глава. При последвалия корнер "орлите" претендираха и за дузпа в своя полза, след като Хуан Мата уцели с бутоните Маруан Шамак, но реферът Майкъл Оливър остана безмълвен.
В 43-ата минута Маруан Фелаини пропусна отлична възможност да отбележи от 15-ина метра, след като бе оставен абсолютно непокрит в наказателното поле, но прати топката встрани от гредата на Сперони.  През втората част гостите все пак постигнаха своето и заслужено пречупиха съперника с попадения на звездите си Ван Перси и Рууни. Робин ван Перси откри резултата от дузпа в 62-ата минута. Нарушението бе извършено от Маруан Шамак срещу Патрис Евра, а от бялата точка Ван Перси не сгреши, за да отбележи 11-ия си гол от началото на сезона и да даде аванс на "червените дяволи". Само шест минути по-късно Уейн Рууни отпразнува подписването на новия си договор със своя тим с красиво попадение от воле. Отново в ситуацията бе замесен Евра, който центрира в наказателното поле и Рууни засече топката в мрежата на Сперони. Секунди след второто попадение Ван Перси тресна и гредата. Той преодоля технично бранител на домакините и стреля силно, но топката срещна горната греда зад Сперони. След тези вихрени минути до края на мача "червените дяволи" спестиха усилия и разиграваха продължително топката без да допускат особени опасности пред своята врата, но и без да създават много такива. Въпреки това трите точки и втория пореден мач далеч от дома без допуснат гол дават сериозно самочувствие на отбора на Дейвид Мойс.  СТАТИСТИКА ОТ МАЧА ТУК! МИНУТА ПО МИНУТА ТУК! КЛАСИРАНЕ ТУК!