Край на серията на Лион

Лион загуби с 0:2 при гостуването си на Рен в мач от 23-ия кръг на Лига 1 и по този начин сложи край на серията си от седем мача без загуба в шампионата на Франция. Бретанците пък записаха първи успех шест мача насам и вече са по-далеч от опасната зона. Резултатът бе открит от Седрик Хутонджи в средата на първата част, след като бранителят засече с глава центриране от корнер. Малко преди почивката "хлапетата" останаха с човек по-малко, тъй като Самюел Юмтити влезе грубо в краката на Ромен Алесандрини и получи червен картон.В средата на втората част резултатът стана 2:0 в полза на Рен. Ола Тойвонен отбеляза първия си гол за клуба, след като получи топката на стрелкова позиция в наказателното поле. Така Рен събра 27 точки и вече заема 15-о място в класирането. Лион пък остава на шеста позиция с актив от 34.СТАТИСТИКАМИНУТА ПО МИНУТАКЛАСИРАНЕ