Кристъл Палас се оттласна от дъното и излезе над чертата

Отборът на Кристъл Палас победи Стоук с 1:0 в среща от 22-ия кръг на Висшата лига и успеха да се изкачи до 16-ото място в класирането, след като започна деня на дъното в таблицата. Това бе и първи сблъсък на мениджъра на домакините Тони Пюлис срещу бившия му тим. "Грънчарите" бяха по-активни през първото полувреме, но не успяха да отбелжат попадение. Най-близо до гола се оказа Чарли Адам, който в самото начало на втората част прати топката на сантриметри от левия стълб на Палас. Само няколко минути след това играчите на Кристъл Палас откриха резултата след изстрел на Джейсън Пънчиън от границата на наказателното поле се озова в мрежата зад Джак Бътлънд. Това се оказа и най-интересния епизод в срещата, като до края и двата отбора не сътвориха нищо. По този начин домакините успяха да се оттласнат от дъното и вече могат да мислят за оставането си във Висшата лига.СТАТИСТИКА ОТ МАЧА ТУК!МИНУТА ПО МИНУТА ТУК!КЛАСИРАНЕ!