Атлетико (Мадрид) помете Валенсия за едно полувреме (видео)

Отборът на Атлетико (Мадрид) продължава с фантастичното си представяне в Примера дивисион през този сезон. Тази вечер "дюшекчиите" записаха поредния си голям успех, след като надиграха с класическото 3:0 Валенсия на своя "Висенте Калдерон". Домакините отбелязаха и трите си гола през второто полувреме, а точни за успеха им бяха Диего Коща в 59-ата и 81-ата минута от дузпа и Раул Гарсия в 64-ата минута. Столичани можеха да запишат и по-внушителна победа, но Диего Коща пропусна още една дузпа в 74-ата минута.Атлетико бе отборът, който диктуваше събитията на терена още от началото на мача. През първото полувреме обаче играта бе сравнително равностойна с малко положения пред двете врати и то завърши без голове.През втората част обаче класата на домакините си каза думата. Първо в 59-ата минута Диего Коща получи топката на левия флан, напредна необезпокояван и отправи удар в далечния ъгъл, като след лоша намеса на вратаря топката се озова в мрежата му за 1:0. Само пет минути по-късно при едно центриране от левия фланг Ориол Ромеу не се назеси добре и позволи кълбото да стигне до Раул Гарси, който със силен удар направи резултата 2:0.В 74-ата минута домакините получиха дузпа в своя полза за изблъскване в гръб на Диего Коща, но бразилецът стреля слабо и вратарят отрази удара му. В 81-ата минута обаче "дюшекчиите" си спечелиха втора дузпа и отново Коща се нагърби с изпълнението й, като този път стреля неспасяемо в горния ляв ъгъл, за да оформи крайното 3:0.Така Атлетико отново се изравни по точки на върха на класирането с Барселона, като и двата тима имат по 43. Валенсия пък се намира на 9-ата позиция в таблицата с 20 точки в актива си.МИНУТА ПО МИНУТАСТАТИСТИКА ОТ МАЧАКЛАСИРАНЕ