Кой, ако не Клозе?! Германецът върна победите в Лацио (видео)

Мирослав Клозе се завърна в титулярния състав на Лацио и с два гола донесе успеха с 2:0 над Ливорно в среща от 16-ия кръг на калчото. Германският стрелец лекуваше поредната си контузия и в четвъртък записа няколко минути като резерва в мача с Трабзонспор в Лига Европа. Днес обаче Владимир Петкович го пусна от първата минута и това веднага даде резултат. В 19-ата и в 26-ата минути Клозе заби две идентични попадения, при които излизаше сам срещу вратаря Франческо Барди. Преди това изстрел на 35-годишния ветеран се отби в страничната греда. Гостите пропуснаха прекрасна възможност чрез Паулиньо в 33-ата минута, когато нападателят се оказа очи в очи с Федерико Маркети, но не уцели рамката. Успехът е първи за "орлите" след шест мача "суша", като благодарение на него те се изкачиха до осма позиция. След деветата си загуба пък Ливорно остава под чертата.СТАТИСТИКА ОТ МАЧАМИНУТА ПО МИНУТАКЛАСИРАНЕСнимка: Getty Images/Guliver