Нов провал и Лацио вече е на 20 т. зад Рома (видео)

Лацио записа нова издънка, губейки с 0:1 при гостуването си на Торино в среща от 15-ия кръг на калчото. Така тимът на Владимир Петкович остава без победа на чужд терен от осем опита и вече е на цели 20 точки от големия си съперник Рома. Капитанът на "биковете" Камил Глик реализира единствения гол в 19-ата минута. Успехът е втори за Торино в последните три мача и тимът вече е на седма позиция. Столичани пък са едва на 4 точки от изпадащите.

Лацио проспа първото полувреме и логично се оказа в ролята на изоставащ. Втората част мина почти изцяло в полето на домакините, но макар да владееха инициативата, "небесносините" не създадоха някакви кой знае какви чисти положения. Безсилието на гостите си пролича и от факта, че те изпълниха цели 15 корнера, но така и не затрудниха играчите в червено. Дори при повече късмет в 73-ата минута Торино можеше да вкара втори гол, но излезлият сам срещу Федерико Маркети Алесио Черчи не уцели вратата.

Столичани нямат победа от шест кръга насам и е много вероятно да се стигне до раздяла с наставника им Владимир Петкович. Единственото положително за отбора е, че поне успя да се класира за фазата на преките елиминации в Лига Европа.