Бербатов пак вкара, но Евертън не остави шансове на Фулъм (видео)

Българският нападател на Фулъм Димитър Бербатов се разписа във втори пореден мач с екипа на своя тим във Висшата лига, но това не успя да предотврати тежката загуба на "котиджърс" с 1:4 при гостуването им на Евертън на "Гудисън парк". Бербо изравни резултата от дузпа в 67-ата минута, но след това домакините, които бяха повели преди почивката чрез Леън Осмън, набързо си върнаха преднината и подпечатаха своя успех. Победата изкачи "карамелите" на четвъртото място с 31 точки, на една повече от градския съперник Ливърпул. Фулъм пък отново се върна на предпоследното 19-о място след 11-ата загуба на тима от началото на сезона. Леън Осмън откри резултата в 18-ата минута на двубоя с перфектен завършващ удар от границата на наказателното поле след извеждащ пас на Стивън Пиенаар. Попадението на Осмън бе отличен подарък за юбилейния му мач №300 с екипа на Евертън във Висшата лига. Малко след почивката Фулъм погледна по-смело към вратата на съперника и първо Бербатов стреля много близо до вратата на Тим Хауърд с глава, а в 67-ата минута получи възможността да изпълни и дузпа, след като Александър Каканиклич бе съборен от Гарет Бари в наказателното поле. По същия изключително спокоен начин, по който се разписа и срещу Астън Вила, Бербатов прати топката технично покрай Хауърд за 1:1.Бранителят Шеймъс Коулмън обаче отново даде аванс на домакините само шест минути по-късно. Отново Стивън Пиенаар центрира остро в малкото наказателно поле пред Стекеленбург, който не се намеси много добре и изби топката пред себе си, но в краката на десния бек на домакините, който отблизо възстанови преднината на своя отбор. До края на мача тимът на Евертън не остави шансове на Фулъм и с попадения на Кевин Миралас и Гарет Бари в последните минути на двубоя направи резултата 4:1 в своя полза. Бари бе точен в 84-ата минута след продължително разбъркване, докато Миралас се разписа в последната 90-а с плътен удар, който изненада Маартен Стекеленбург.СТАТИСТИКА ОТ МАЧА ТУК!МИНУТА ПО МИНУТА ТУК!ВИЖ КЛАСИРАНЕТО ТУК!