Бербатов с най-силния си мач за сезона, а Тонев с едно полувреме в "българското" дерби от Премиър лийг (видео)

Димитър Бербатов изигра най-силния си мач от началото на сезона и бе с основна заслуга за жизненоважната победа с 2:0 на своя Фулъм над Астън Вила на "Крейвън Котидж". Стийв Сидуел даде аванс на домакините в 21-ата минута, а в 30-ата Бербатов бе точен от дузпа, с което удвои аванса на "котиджърс", вкарвайки втория си гол през този сезон. Другият българин в Премиър лийг - Александър Тонев, игра 45 минути за своя отбор, появявайки се на терена за началото на втората част. Българският национал обаче не успя да помогне на отбора си, който като цяло не действаше добре днес в предни позиции.  Новият мениджър на Фулъм Рене Мюленстийн бе направил една промяна в своя състав в сравнение с тези, които започнаха при злощастната загуба от Тотнъм през седмицата - Сидуел замени Касами. Димитър Бербатов водеше атаката на домакините.Александър Тонев бе на резервната скамейка на Астън Вила, но се появи в игра за началото на втората част. Кристиан Бентеке се завърна в стартовия състав на бирмингамци, както и Крис Хърд и Андреас Вайман. Още в осмата минута Бербатов бе близо до това да открие резултата, след като засече добре с глава центриране от корнер, но Брад Гузан със сетни усилия успя да избие, а след това топката срещна и гредата. Няколко минути след това и гостите създадоха опасност пред вратата Стекеленбург, но удар на Бентеке с глава мина встрани от вратата. В 16-ата минута стражът на домакините спаси опасен изстрел на Бентеке от границата на наказателното поле. Две минути след това Бейкър изби от голлинията шут на Каканиклич. Бербатов, който бе оставен сам в наказателното поле, се разгневи на своя съотборник, че не се опита да му подаде. В 21-ата минута Стийв Сидуел даде аванс на домакините, след като се възползва от грешка в отбраната на Вила, изпревари Бакуна и успя да пусне топката покрай Гузан. Бербатов също изигра своята роля за това попадение, като малко преди топката да стигне до голмайстора, българинът успя да се пребори за нея на границата на наказателното поле и да я свали към свой съотборник. В 29-ата минута Бербатов изведе по прекрасен начин Каканиклич, който се откъсваше сам срещу вратаря на Астън Вила, но бе съборен в наказателното поле от Бакуна. Берба изпълни елегантно 11-метровия удар,  с което удвои аванса на Фулъм, вкарвайки втория си гол през този сезон. Това бе и общо 17-и гол в Премиър лийг за "деветката" с екипа на Фулъм. В 37-ата минута българинът бе близо до втория си гол в мача, след като се озова в добра позиция след чудесно двойно подаване със Сидуел, но Гузан успя да избие удара на Бербатов. За началото на втората част в игра се появи Александър Тонев, който замени Ел Ахмади. В първите минути след почивката Рийзе и Сендерос пропуснаха да покачат. В 65-ата минута гостите се отърваха от трети гол след грешка на Гузан, но удар на Рийтер с глава срещна гредата. Няколко минути след това Дежага стреля, Гузан първоначално изпусна топката, но все пак успя да я улови, преди Бербатов да стигне до нея. Шест минути преди края гостите претендираха за дузпа заради нарушение на Хюз срещу Агбонлахор. Майк Дийн обаче подмина ситуацията. Фулъм остава в зоната на изпадащите с 13 точки, колкото има и отборът на Уест Хам, заемащ спасителното 17-о място. Астън Вила е десети с 19 точки. СТАТИСТИКА ОТ МАЧА ТУК!!!РАЗВОЯТ МИНУТА ПО МИНУТА ТУК!!!КЛАСИРАНЕ ТУК!!!