Хофенхайм надви Айнтрахт (Франкфурт) след три гола за 4 минути (видео)

Отборът на Хофенхайм се поздрави с победа с 2:1 като гост срещу Айнтрахт (Франкфурт) в среща от 15-ия кръг на германската Първа Бундеслига. Головете за тима на Маркус Гисдол отбелязаха Свен Шиплок (47) и Роберто Фирмино (51), а за Айнтрахт се разписа в 48-ата минута Хоселу.След относително скучна първа част, началото на второто полувреме бе вихрено. Две минути след почивката гостите от Хофенхайм откриха резултата. Точен бе нападателят Свен Шиплок. Само минута по-късно обаче домакините изравниха резултата. Вацлав Кадлец догони топката и от аутлинията я подаде на Хоселу, който насочи кълбото във вратата пред смаяните погледи на стража и бранителите на гостите. Само 3 минути по-късно обаче Хофе отново излезе напред в резултата. След бърза атака на гостите Шиплок подаде към Роберто Фирмино, който на празна врата нямаше как да сбърка. Две минути по-късно японският офанзивен халф на Айнтрахт Такаши Инуи изпрати топката в мрежата за 2:2, но голът бе правилно отменен поради засада на азиатския играч.В 59-ата минута пък Кевин Фоланд имаше златен шанс да направи резултата 1:3, но уцели греда.До края на двубоя и двата тима създадоха голови положения, но резултатът остана непроменен и Хофенхайм сложи край на серията си от 4 поредни мача без победа. Хофенхайм събра 17 точки и заема 11-о място в класирането, дкато Айнтрахт вече в 10 поредни срещи няма победа и е 15-и с 11 точки.СТАТИСТИКА НА МАЧАМИНУТА ПО МИНУТАКЛАСИРАНЕ