Хофенхайм надви Айнтрахт (Франкфурт) след три гола за 4 минути (видео)

Отборът на Хофенхайм се поздрави с победа с 2:1 като гост срещу Айнтрахт (Франкфурт) в среща от 15-ия кръг на германската Първа Бундеслига. Головете за тима на Маркус Гисдол отбелязаха Свен Шиплок (47) и Роберто Фирмино (51), а за Айнтрахт се разписа в 48-ата минута Хоселу.

След относително скучна първа част, началото на второто полувреме бе вихрено. Две минути след почивката гостите от Хофенхайм откриха резултата. Точен бе нападателят Свен Шиплок. Само минута по-късно обаче домакините изравниха резултата. Вацлав Кадлец догони топката и от аутлинията я подаде на Хоселу, който насочи кълбото във вратата пред смаяните погледи на стража и бранителите на гостите. Само 3 минути по-късно обаче Хофе отново излезе напред в резултата. След бърза атака на гостите Шиплок подаде към Роберто Фирмино, който на празна врата нямаше как да сбърка.

Две минути по-късно японският офанзивен халф на Айнтрахт Такаши Инуи изпрати топката в мрежата за 2:2, но голът бе правилно отменен поради засада на азиатския играч.

В 59-ата минута пък Кевин Фоланд имаше златен шанс да направи резултата 1:3, но уцели греда.

До края на двубоя и двата тима създадоха голови положения, но резултатът остана непроменен и Хофенхайм сложи край на серията си от 4 поредни мача без победа. Хофенхайм събра 17 точки и заема 11-о място в класирането, дкато Айнтрахт вече в 10 поредни срещи няма победа и е 15-и с 11 точки.