Байер (Л) помете Нюрнберг (видео)

Тимът на Байер (Леверкузен) се реваншира пред феновете си за тежкото поражение с 0:5 от Манчестър Юнайтед в Шампионската лига преди броени дни. Днес футболистите на Сами Хюпия надиграха с 3:0 у дома Нюрнберг в среща от 14-ия кръг на германската Първа Бундеслига. Головете реализираха Хюн-Мин Сон (36, 77) и Щефан Кийслинг (48).В 10-ата минута южнокореецът Хюн-Мин Сон получи топката в много удобна позиция съвсем близо до вратата на гостите от Нюрнберг, но бе блокиран и не успя да нанесе голов удар. В 17-ата минута Йенс Хегелер опита да притесни вратаря Рафаел Шефер с хубав удар от въздуха, но стражът изби. Гостите от Нюрнберг отговориха с опасна атака отляво в 19-ата минута., когато японският халф Макото Хасебе с шут по земя уцели десния страничен стълб на вратата на Бернд Лено.В 36-ата минута "аспирините" поведоха с 1:0 в резултата. Хюн- Мин Сон получи топката отляво от Гонсало Кастро и изпрати кълбото в горния десен ъгъл на вратата на Шефер. Стражът на гостите имаше доста работа през първото полувреме и в оставащите минути преди паузата трябваше на два пъти да се намесва решаващо - първо след удар на Сон, а след това и след изстрел на Кастро. В добавеното време на първата част гредата попречи на Щефан Кийслинг да направи резултата 2:0. Нападателят стреля с глава след центриране на Джулио Донати отдясно, но топката се отби от левия страничен стълб на вратата на Шефер, който само изгледа кълбото.Три минути след почивката Кийслинг бе точен за 2:0 след много хубава комбинация с Йенс Хегелер. Последният подаде на Кийслинг с пета и нападателят с удар по земя изпрати топката в мрежата, като кълбото мина между краката на вратаря Шефер.В 56-ата минута Кастро уцели напречната греда на вратата на Нюрнберг и така гредите в мача станаха общо три - две за "аспирините" и една за гостите.В 77-ата минута Байер вкара трети гол. Негов автор стана Хюн-Мин Сон, който с шут по земя реализира второто си попадение в двубоя. Както и при първия гол, асистенцията бе на Гонсало Кастро.В 84-ата минута вратарят на домакините Лено изби с една ръка удар с глава на резервата за Нюрнберг Даниел Гинчек.Байер е втори в класирането, като е с 34 точки - 4 по-малко от лидера Байерн (Мюнхен). За "аспирините" това е 11-а победа от началото на сезона. Нюрнберг пък се намира на предпоследното 17-о място с 8 точки и единствен е без победа.СТАТИСТИКА НА МАЧАМИНУТА ПО МИНУТАКЛАСИРАНЕ