Без Кристиано и с човек по-малко, Реал отново разби Галатасарай (видео)

Реал Мадрид постигна нова разгромна победа срещу Галатасарай и си гарантира първото място в група "В" на Шампионската лига. Рекордьорът по титли в турнира спечели с 4:1 и вече има в актива си 13 точки. Турците пък останаха на трета позиция и им предстои решителен сблъсък с Ювентус в Истанбул. Само победата ще прати тима на Роберто Манчини в следващата фаза.Разликата в класите бе твърде голяма и нито липсата на Кристиано Роналдо, нито фактът, че цял час играха с човек по-малко, попречи на домакините да зарадват "Сантиаго Бернабеу".Головете за Реал отбелязаха Гарет Бейл, Алваро Арбелоа, Анхел ди Мария и Иско. За гостите от Турция се разписа Умут Бюлут. Същият футболист изкара червен картон на Серхио Рамос в 27-ата минута при 1:1.Реал беше без контузената си суперзвезда Кристиано Роналдо. В негово отсъствие Карло Анчелоти заложи на върха на атаката на младока Хесе Родригес. Зад него действаше триото Гарет Бейл, Иско и Анхел ди Мария, а двойката вътрешни халфове бяха Асиер Ираяменди и Каземиро.В предни позиции за Галатасарай започна Дидие Дрогба. От втора позиция атакуваше Умут Бюлут, а по крилата се изявяваха Нордин Амрабат и Брума.Домакините можеха да поведат в самото начало, но Бейл пропусна от удобна позиция. Уелсецът напредна през центъра и се озова очи в очи с Йъшчан, но фалцовият му изстрел мина покрай вратата. Реал държеше инициативата, но играеше в сравнително бавно темпо, а гостите опитваха епизодични контри, които не затрудняваха защитниците в бяло.В 25-ата минута Серхио Рамос подцени подаване към Умут Бюлут и позволи на турчина да се откъсне. Последва задържане от страна на испанския национал, който закономерно получи директен червен картон. В интерес на истината нападателят на Галатасарай малко преигра в ситуацията, но задържане имаше и съдията Уилям Колъм взе правилното решение. Анчелоти реагира като извади Хесе и пусна защитника Начо Фернандес.Макар и с човек по-малко, Реал излезе напред в резултата. Това стана в 37-ата минута, когато Гарет Бейл се разписа от фаул. Изпълнението на халфа беше качествено, но и Йъшчан можеше да се намеси по-добре. Веднага след изпълнението на центъра перфектен пас на Дидие Дрогба намери Умут Бюлут, който без забавяне простреля Касийяс - 1:1. В края на полувремето гостите направиха още една опасна атака, но бързоногият Брума не можа да центрира точно.В началото на второто полувреме Умут Бюлут отново прати топката във вратата на Реал, но попадението му беше отменено заради засада. В 51-ата минута бранителите на Галатасарай "проспаха" центриране на Ди Мария към Алваро Арбелоа и десният бек на Реал отбеляза един от малкото си голове. Не след дълго Арбелоа отново се включи в предни позиции и падна в наказателното поле. Съдията прецени, че това е симулация и показа жълт картон на испанеца, но повторенията показаха, че по-скоро има нарушение на турски футболист.В тези минути Арбелоа се задържаше много по-често в половината на гостите и негов пробив доведе и до третия гол във вратата на Йъшчан. Пасът на Арбелоа изведе на чудесна позиция Анхел Ди Мария и аржентинецът не сбърка. Едва при този резултат Роберто Манчини пусна в игра Уесли Снайдер, а футболистите на Галатасарай погледнаха по-смело към вратата на Касийяс. Стражът на Реал показа класа, като спаси удар с глава на Дрогба. Реал обаче не спря дотук и направи победата си още по-убедителна в 80-ата минута с гол на Иско. За пореден път защитата на турците действаше разсеяно и не изчисти топката, а Иско технично я прати в мрежата за крайното 4:1.РЕАЛ (МАДРИД) - ГАЛАТАСАРАЙ 4:1 (1:1)1:0 Бейл (37)1:1 Бюлут (38)2:1 Арбелоа (51)3:1 Ди Мария (63)4:1 Иско (80)МИНУТА ПО МИНУТАСТАТИСТИКА ОТ МАЧАКласиране в групата:1. Реал М 13 т.2. Ювентус 6 т.3. Галатасарай 4 т.4. ФК Копенхаген 4 т.В следващия кръг:Галатасарай - ЮвентусФК Копенхаген - Реал МКРАСИМИР ГЪЛЪБОВ