Без Кристиано и с човек по-малко, Реал отново разби Галатасарай (видео)

Реал Мадрид постигна нова разгромна победа срещу Галатасарай и си гарантира първото място в група "В" на Шампионската лига. Рекордьорът по титли в турнира спечели с 4:1 и вече има в актива си 13 точки. Турците пък останаха на трета позиция и им предстои решителен сблъсък с Ювентус в Истанбул. Само победата ще прати тима на Роберто Манчини в следващата фаза.

Разликата в класите бе твърде голяма и нито липсата на Кристиано Роналдо, нито фактът, че цял час играха с човек по-малко, попречи на домакините да зарадват "Сантиаго Бернабеу".

Головете за Реал отбелязаха Гарет Бейл, Алваро Арбелоа, Анхел ди Мария и Иско. За гостите от Турция се разписа Умут Бюлут. Същият футболист изкара червен картон на Серхио Рамос в 27-ата минута при 1:1.

Реал беше без контузената си суперзвезда Кристиано Роналдо. В негово отсъствие Карло Анчелоти заложи на върха на атаката на младока Хесе Родригес. Зад него действаше триото Гарет Бейл, Иско и Анхел ди Мария, а двойката вътрешни халфове бяха Асиер Ираяменди и Каземиро.

В предни позиции за Галатасарай започна Дидие Дрогба. От втора позиция атакуваше Умут Бюлут, а по крилата се изявяваха Нордин Амрабат и Брума.

Домакините можеха да поведат в самото начало, но Бейл пропусна от удобна позиция. Уелсецът напредна през центъра и се озова очи в очи с Йъшчан, но фалцовият му изстрел мина покрай вратата. Реал държеше инициативата, но играеше в сравнително бавно темпо, а гостите опитваха епизодични контри, които не затрудняваха защитниците в бяло.

В 25-ата минута Серхио Рамос подцени подаване към Умут Бюлут и позволи на турчина да се откъсне. Последва задържане от страна на испанския национал, който закономерно получи директен червен картон. В интерес на истината нападателят на Галатасарай малко преигра в ситуацията, но задържане имаше и съдията Уилям Колъм взе правилното решение. Анчелоти реагира като извади Хесе и пусна защитника Начо Фернандес.

Макар и с човек по-малко, Реал излезе напред в резултата. Това стана в 37-ата минута, когато Гарет Бейл се разписа от фаул. Изпълнението на халфа беше качествено, но и Йъшчан можеше да се намеси по-добре. Веднага след изпълнението на центъра перфектен пас на Дидие Дрогба намери Умут Бюлут, който без забавяне простреля Касийяс - 1:1. В края на полувремето гостите направиха още една опасна атака, но бързоногият Брума не можа да центрира точно.

В началото на второто полувреме Умут Бюлут отново прати топката във вратата на Реал, но попадението му беше отменено заради засада. В 51-ата минута бранителите на Галатасарай "проспаха" центриране на Ди Мария към Алваро Арбелоа и десният бек на Реал отбеляза един от малкото си голове. Не след дълго Арбелоа отново се включи в предни позиции и падна в наказателното поле. Съдията прецени, че това е симулация и показа жълт картон на испанеца, но повторенията показаха, че по-скоро има нарушение на турски футболист.

В тези минути Арбелоа се задържаше много по-често в половината на гостите и негов пробив доведе и до третия гол във вратата на Йъшчан. Пасът на Арбелоа изведе на чудесна позиция Анхел Ди Мария и аржентинецът не сбърка.

Едва при този резултат Роберто Манчини пусна в игра Уесли Снайдер, а футболистите на Галатасарай погледнаха по-смело към вратата на Касийяс. Стражът на Реал показа класа, като спаси удар с глава на Дрогба. Реал обаче не спря дотук и направи победата си още по-убедителна в 80-ата минута с гол на Иско. За пореден път защитата на турците действаше разсеяно и не изчисти топката, а Иско технично я прати в мрежата за крайното 4:1.

Битката започна!
Докажи, че познаваш шампионата на Стария континент и спечели посещение на мистичния Анфийлд!