Гана подпечата билетите си за Мондиал 2014

Отборът на Гана стана четвъртият отбор от Африка, който се класира за световното първенство в Бразилия догодина. "Черните звезди" загубиха с 1:2 при гостуването си на Египет във втория мач от баражите, но след убедителната си победа в първата среща с 6:1 печелят билети за Мондиал 2014. Резултатът бе открит от домакините в 24-ата минута, когато вратарят на ганайците Фатаву Дауда не се намеси добре при едно центриране от фаул и Амр Заки се възползва, за да вкара. Въпреки големия натиск на Египет, гостите действаха спокойно в следващите минути, но в крайна сметка допуснаха втори гол в 84-ата минута. Гедо се озова на стрелкова позиция в наказателното поле на Гана и хладнокръвно удвои. В края на мача Гана успя да вкара за 2:1, с което да прекърши ентусиазмът на домакините. Асамоа Гиан намери Кевин-Принс Боатенг и играчът на Шалке 04 се разписа. Така Гана се присъединява към Кот д'Ивоар, Нигерия и Камерун, които ще играят на Световното. Последният представител на Африка ще бъде определен от втория мач между Бурикна Фасо и Алжир. В първия мач Буркина победи с 3:2 като домакин.ЕГИПЕТ - ГАНА 2:1 (в първия мач 1:6)1:0 Заки (24)2:0 Гедо (84)2:1 Боатенг (89)