Алжир се пребори за участие на финалите в Бразилия

Националният отбор на Алжир стана поредният тим, който си осигури участие на световните финали в Бразилия догодина. Съставът воден от Вахид Халилходжич записа минимален, но много ценен успех с 1:0 в реванша от плейофа срещу Буркина Фасо и след загуба головете на чужд терен отбелязани при загубата с 2:3 в първия мач това бе достатъчно за продължаване напред.

Единственият гол в мача бе отбелязан от Маджид Бугера. Той се разписа в 49-ата минута на второто полувреме и така донесе толкова ценната победа на своя тим, който за втори пореден път си осигури участие на световни финали.

Алжир - Буркина Фасо 1:0 (в първия мач 2:3)
1:0 Бугера (49)