Марек нанесе първа загуба на Монтана в Суперлигата

Волейболният шампион на България Марек Юнион Ивкони победи като домакин Монтана с 3:0 (25:17, 25:22, 26:24) в последен мач от 3-ия кръг на Суперлигата, игран тази вечер в дупнишката зала "Спортна".С това волейболистите от Марек нанесоха първо поражение на монтанчани, които досега оглавяваха класирането на Суперлигата, но отстъпиха на второ място. Тимът от Дупница пък излезе начело на Суперлигата с 2 чисти победи от 2 среща и мач по-малко. В следващия 4-ти кръг Марек гостува на Арда (Кърджали), а Монтана е домакин на Славия. Двубоите са в петък (15 ноември) от 18,00 часа. Над 700 зрители подкрепяха своите по пътя към успеха, като домакините бяха безкомпромисни и се наложиха чисто над съперника. През първите два гейма волейболистите от Дупница диктуваха играта, като взимаха голям аванс и затвориха частите безпроблемно. Едва в третея гейм се получи оспорвана игра, като гостите от Монтана най-накрая успяха да вземат инициативата. На първото техническо прекъсване те вече водеха с 8:5, а на второто с 16:13. За тяхно съжаление силите им обаче стигнаха дотук, като не успяха да запазят актива си. Домакините отново се стабилизираха, направиха обрат и въпреки, че края на гейма бе оспорван не позволиха да има изненади, като спечелиха мача с чисто след 26:24 и 3:0.Най-полезни за Марек станаха Георги Елчинов (1 блок, 63% ефективност в атака, 57% позитивно и 38% перфектно посрещане) и Венелин Кадънков (1 ас и 55% ефективност в атака) с по 13 точки за победата. За тима на Монтана центърът Венцислав Рагин завърши с 12 точки.МАРЕК ЮНИОН ИВКОНИ - МОНТАНА 3:0 (25:17, 25:22, 26:24)МАРЕК: Гьорги Гьоргиев 5, Венелин Кадънков 13, Георги Елчинов 13, Златан Йорданов 8, Венцислав Трифонов 9, Борислав Апостолов 8 - Мартин Божилов-либеро (Мартин Иванов, Михаел Манджуков 2)Старши-треньор: Найден НайденовМОНТАНА: Любомир Агонцев, Иван Крачев 1, Валентин Димов 4, Димитър Маринков 3, Венцислав Рагин 12, Петър Кирчев 6 - Георгиев-либеро (Цанко Цанков 10, Бранимир Баев 9, Владимир Лобутов)Старши-треньор: Северин Димитров.Статистика: Радослав Асенов (скаутмен на Марек Юнион Ивкони)BGvolleyball.com