Монтана би Славия с 3:1 в Суперлигата

Волейболният отбор на Монтана надигра гостуващия Славия в среща от 4-ия кръг на Суперлигата. Пред около 400 зрители в зала "Огоста", домакините обърнаха "белите" за крайното 3:1 (21:25, 25:19, 25:14, 25:22).

Много непредизвикани грешки от страна на волейболистите на Северин Димитров и отлична игра на блокадата на Славия помогна на гостите да наложат своето надмощие в първия гейм и да го спечелят с 25:21, като на моменти имаха и далеч по-солидна преднина. За втория гейм отборът на Монтана излезе с промени в състава си и даде да се разбере кой от двата съперника е по-готов да се пребори за победата. Цели седем точкови блокади сразиха гостите във втората част за крайното 25:19. В третия гейм "белите" допуснаха много брак и това се отрази на разгромния облик на резултата – 25:14. Славия подобри играта си на посрещане и в нападение през четвъртата част, но и броят на грешките нарасна прекалено много. Блокадата на монтанчани продължи да си върши изрядно работата и домакините си осигуриха трите точки след 25:22.

Най-резултатен в мача стана центърът на победителите Венцислав Рагин, който направи цели 7 блокади срещу родния си клуб за общо 19 точки (71% ефективност в атака) в мача. Влезлият като резерва Бранимир Баев добави 17 точки (1 блок, 1 ас, 62% ефективност в атака, 65% позитивно и 47% перфектно посрещане) за победата. За гостите пък най-резултатен бе миналогодишният играч на Монтана Александър Горбатков с 18 точки (1 блок, 3 аса и 36% ефективност в атака), а Николай Костадинов добави 16 точки (3 блока, 2 аса, 35% ефективност в атака, 70% позитивно и 47% перфектно посрещане).

Загубеният от монтанчани гейм позволи на КВК Габрово да ги изпревари временното класиране. Цели пет отбора са с по 9 точки, но геймовото съотношение поставя отбора на Северин Димитров на 3-та позиция в таблицата. Славия е на 8-мо място с 4 точки след 1 победа и 4 загуби.
МОНТАНА: Валентин Димов, Владимир Лобутов, Венцислав Рагин 19, Георги Михов, Любомир Агонцев 1, Димитър Маринков 10 - Георги Георгиев-либеро (Цанко Цанков 12, Бранимир Баев 17, Петър Кирчев 9, Иван Крачев 3)
Старши-треньор: Северин Димитров
СЛАВИЯ: Георги Братоев 1, Александър Горбатков 18, Николай Костадинов 16, Александър Кордев 8, Даниел Димитров 2, Иван Димитров 4 - Мартин Иванов-либеро (Милан Миланов 7, Ивайло Енев 3, Янко Делчев)
Старши-треньор: Иван Димитров.

Статистиката: Марк Бранимиров (скаутмен на Монтана)