Челси сложи нова тройка на Шалке 04, нелепа вратарска грешка помогна на англичаните (видео)

Отборът на Челси записа втора поредна победа с 3:0 над Шалке 04 в група "Е" на Шампионската лига и излезе едноличен лидер във временното класиране. Англичаните прибавиха ценни три точки в актива си, които почти гарантират на тима класиране напред в турнира. Първите две попадения в мача бяха на сметката на Самуел Ето`о в 31-ата и 54-ата минута. За първия гол обаче сериозна вина носи и вратарят на госитте Тимо Хилдебранд, който направи невероятна грешка в опит да изчисти топката и на практика подари гола на своя съперник. Третият гол пък вкара Демба Ба в 83-ата минута.В началните минути на мача гостите създадоха две отлични положения пред вратата на Чех, но не успяха да се възползват от тях. Първо в 5-ата минута Ацуто Учида проби от дясно и намери Юлиан Драклсер на стрелкова позиция, но ударът на халфа бе неточен. Само минута по-късно самият Дракслер направи страхотен пробив през центъра на терена и изведе Адам Салай в наказателното поле, но нападателят не успя да уцели вратата.Постепенно обаче Челси взе инициативата. Домакините бяха много близо до гола в 20-ата минута, когато Шюрле стреля от фаул и Хилдебранд трябваше да се намесва решително, а след това топката се отби и от гредата. В 31-ата минута обаче вратарят на гостите се превърна от спасител в грешник. В опит да изрита топката напред той се засуети и бе притиснат от Самуел Ето`о, като стреля в него и от крака на камерунеца кълбото се озова в мрежата за 1:0. Хилдебранд донякъде се реваншира на съотборниците си в 39-ата минута, когато направи отлично спасяване след опасен изстрел на Ето`о. В началото на втората част Челси стигна и до второ попадение и отново негов автор бе Ето`о. Вилиан открадна една топка в средата на терена, напредна и изведе камерунеца, който с техничен прехвърлящ удар елиминива вратаря за 2:0. В 83-ата минута и Демба Ба записа името и сред голмайсторите, оформяйки крайното 3:0. Той получи прехвърлящ пас от Лампард в пеналта и от воле не остави шансове на вратаря.С този успех Челси вече има 9 точки в актива си и излезе еднолично начело в класирането в групата. Шалке пък запазва второто си място с 6 точки в актива си.МИНУТА ПО МИНУТА