Литекс показа новите си таланти - бие с тях в турнира за Купата на България

Литекс би с 2:1 Созопол като гост в първи мач от 1/8-финалите в турнира за купата на България, с което направи огромна крачка към класиране за следващия етап на надпреварата.Домакините откриха резултата с гол на Станимир Баев в началото на мача, но след попадения на Божиков и Цветков оранжевите стигнаха до пълен обрат.В тази среща наставникът на гостите Златомир Загорчич даде шанс за изява на много млади таланти от школата да демонстрират качествата си в официален двубой. Това бяха Кирил Динчев, Емил Грозев, Кирил Десподов, Румен Руменов и Аладжов, които според мнозина специалисти са бъдещето не само на Литекс, но и на българския футбол.Първото положение в срещата беше пред вратата на домакините. В 9-та минута Петър Златинов изведе Джордан сам срещу вратаря, но нападателят не улучи целта.Само две минути по-късно Созопол изненадващо поведе в резултата. Шерденов проби отдясно и центрира в наказателното поле, където Станимир Баев порази мрежата на гостите. Оранжевите бързо изравниха с попадение на Божиков, който се разписа в 22-та минута след центриране от корнер на Петър Златинов.След изравнителния гол Литекс натисна домакините и пропусна две положения. В 27-та минута Ванжер преодоля няколко футболисти на Созопол, но изстрелът му бе спасен от вратаря Стоянов. Само 120 секунди по-късно Руменов опита изстрел от 25 метра, който мина покрай дясната греда.В началото на втората част Литекс опита да натисне своя съперник, но головите положения пред вратата на Созопол бяха рядкост. Все пак в 77-та минута оранжевите успяха да стигнат до втори и победен гол. Резервата Миро Манолов изведе Цветков на удобна позиция и халфът без проблем реализира за крайното 2:1 за Литекс.СОЗОПОЛ - ЛИТЕКС 1:21:0 Ст. Баев 111:1 Божиков 221:2 Цветков 77СОЗОПОЛ: Стоянов, Янчев, С. Баев (83-Цеков), Шерденов, Тодоров, Данчев, Хаджиев, Димитров, Стефанов (58-Мустафа), Ст. Баев (53-Тошков), ДичевЛИТЕКС: Пейков, Динчев, Божиков (83-Минчев), Грозев, Аладжов, Цветков, Руменов, Златинов (67-Джазула), Ванжер, Десподов, Джордан (56-Манолов)