Литекс показа новите си таланти - бие с тях в турнира за Купата на България

Литекс би с 2:1 Созопол като гост в първи мач от 1/8-финалите в турнира за купата на България, с което направи огромна крачка към класиране за следващия етап на надпреварата.

Домакините откриха резултата с гол на Станимир Баев в началото на мача, но след попадения на Божиков и Цветков оранжевите стигнаха до пълен обрат.

В тази среща наставникът на гостите Златомир Загорчич даде шанс за изява на много млади таланти от школата да демонстрират качествата си в официален двубой. Това бяха Кирил Динчев, Емил Грозев, Кирил Десподов, Румен Руменов и Аладжов, които според мнозина специалисти са бъдещето не само на Литекс, но и на българския футбол.

Първото положение в срещата беше пред вратата на домакините. В 9-та минута Петър Златинов изведе Джордан сам срещу вратаря, но нападателят не улучи целта.

Само две минути по-късно Созопол изненадващо поведе в резултата. Шерденов проби отдясно и центрира в наказателното поле, където Станимир Баев порази мрежата на гостите. Оранжевите бързо изравниха с попадение на Божиков, който се разписа в 22-та минута след центриране от корнер на Петър Златинов.

След изравнителния гол Литекс натисна домакините и пропусна две положения. В 27-та минута Ванжер преодоля няколко футболисти на Созопол, но изстрелът му бе спасен от вратаря Стоянов. Само 120 секунди по-късно Руменов опита изстрел от 25 метра, който мина покрай дясната греда.

В началото на втората част Литекс опита да натисне своя съперник, но головите положения пред вратата на Созопол бяха рядкост. Все пак в 77-та минута оранжевите успяха да стигнат до втори и победен гол. Резервата Миро Манолов изведе Цветков на удобна позиция и халфът без проблем реализира за крайното 2:1 за Литекс.

СОЗОПОЛ - ЛИТЕКС 1:2

1:0 Ст. Баев 11
1:1 Божиков 22
1:2 Цветков 77

СОЗОПОЛ: Стоянов, Янчев, С. Баев (83-Цеков), Шерденов, Тодоров, Данчев, Хаджиев, Димитров, Стефанов (58-Мустафа), Ст. Баев (53-Тошков), Дичев

ЛИТЕКС: Пейков, Динчев, Божиков (83-Минчев), Грозев, Аладжов, Цветков, Руменов, Златинов (67-Джазула), Ванжер, Десподов, Джордан (56-Манолов)