Нападател на вратата и шестима защитници не спасиха Майнц (видео)

Бъдещият отбор на Тодор Неделев Майнц 05 допусна шеста загуба за последните си осем мача в Бундеслигата, след като отстъпи с 1:2 при гостуването си на Аугсбург. Андре Хаан вкара два идентични гола за домакините в 27-ата и 49-ата минути, а Ерик Максим Чупо-Мотинг намали от дузпа в 59-ата минута. Ако негативната серия продължи, голяма е вероятността българският национал да завари "05" в зоната на изпадащите през зимата, когато ще се присъедини към тима.Днес наставникът Томас Тухел заложи на крайно дефанзивната постройка 5-4-1, като на терена имаше шестима защитници, макар единият да действаше в халфовата линия. Отделно в последните няколко минути гостите останаха с 10 души, тъй като вратарят Кристиан Веткло получи директен червен картон за нарушение извън наказателното поле. Но тъй като стражът вече беше заменил колегата си Хайнц Мюлер, получил травма през първата част, а и като цяло отборът нямаше право на повече смени, под рамката застана централният нападател Себастиан Полтер. 22-годишният футболист заслужи аплодисменти, след като майсторски отрази удара от фаул на Даниел Байер, последвал изгонването на Веткло.В продължението на редовното време съставът на Майнц дори успя да организира опасна атака, при която обаче Шинджи Оказаки не уцели вратата. И докато положението при гостите е тежко, то футболистите на Аугсбург взеха глътка въздух. До днес те имаха само 1 точка в последните си пет двубоя в Бундеслигата. Двата тима вече са съседи в класирането с равен точков актив.СТАТИСТИКА ОТ МАЧАМИНУТА ПО МИНУТАКЛАСИРАНЕ