Нефтохимик спечели морското дерби с Черноморец, двата тима си спретнаха меле

Отборът на Нефтохимик се наложи с минималното 1:0 над Черноморец в мач от 16-ия кръг на "А" група. Голът отбеляза Петър Димитров, който бе изведен сам срещу вратаря от Деян Христов. В 38-ата минута символичните домакини пропуснаха идеална възможност за втори гол. Христов бе съборен в наказателното поле от вратаря Янко Георгиев и съдията отсъди дузпа. Зад топката застана потърпевшият, но вратарят на Черноморец поправи грешката си като спаси наказателния удар.В 75-ата минута напрежението на терена ескалира. Двата тима си спретнаха меле, в което се включиха и хора от резервните скамейки. В следствие на сериозното спречкване Лъчезар Балтанов получи жълт картон, а Калоянов бе изгонен от пейката на Нефтохимик.Малко преди това в опита си да изчисти топката, състезател на Нефтохимик нацели собствената си врата, като кълбото срещна гредата.В минутите до края на срещата възпитаниците на Димитър Димитров се опитаха да изравнят, но опитите им не дадоха резултат. След днешната загуба положението на "акулите" стана още по-тежко. Черноморец се намира на предпоследно място в класирането и по всичко личи, че се е запътил към втория ешалон.НЕФТОХИМИК - ЧЕРНОМОРЕЦ 1:01:0 Димитров 11СТАТИСТИКА ОТ МАЧАКЛАСИРАНЕ