Нефтохимик спечели морското дерби с Черноморец, двата тима си спретнаха меле

Отборът на Нефтохимик се наложи с минималното 1:0 над Черноморец в мач от 16-ия кръг на "А" група. Голът отбеляза Петър Димитров, който бе изведен сам срещу вратаря от Деян Христов.

В 38-ата минута символичните домакини пропуснаха идеална възможност за втори гол. Христов бе съборен в наказателното поле от вратаря Янко Георгиев и съдията отсъди дузпа. Зад топката застана потърпевшият, но вратарят на Черноморец поправи грешката си като спаси наказателния удар.

В 75-ата минута напрежението на терена ескалира. Двата тима си спретнаха меле, в което се включиха и хора от резервните скамейки. В следствие на сериозното спречкване Лъчезар Балтанов получи жълт картон, а Калоянов бе изгонен от пейката на Нефтохимик.

Малко преди това в опита си да изчисти топката, състезател на Нефтохимик нацели собствената си врата, като кълбото срещна гредата.

В минутите до края на срещата възпитаниците на Димитър Димитров се опитаха да изравнят, но опитите им не дадоха резултат.

След днешната загуба положението на "акулите" стана още по-тежко. Черноморец се намира на предпоследно място в класирането и по всичко личи, че се е запътил към втория ешалон.

НЕФТОХИМИК - ЧЕРНОМОРЕЦ 1:0