Погба доближи Юве до "вълците" (видео)

Младата звезда на Ювентус Пол Погба се разписа в 77-ата минута и донесе ценен успех с 1:0 над Парма в гостуването от 11-ия кръг на Серия “А”.

Така “бианконерите” вече имат актив от 28 точки и са само на две от Рома. “Вълците” обаче имат мач по-малко. Третият пореден мач в калчото без допуснат гол за селекцията на Антонио Конте ще даде самочувствие на тима пред мача на сезона до момента - през седмицата срещу Реал Мадрид. Срещу Кристиано Роналдо и компания Старата госпожа има нужда от успех, за да продължи да има сериозни шансове за осминафиналите на Шампионската лига.

Антонио Конте бе оставил на пейката Андреа Пирло и Фернандо Йоренте. Голмайсторът Карлос Тевес водеше атаката заедно със Себастиян Джовинко, като аржентинеца пропусна двете най-добри възможности за отбора и бе сменен в 75-ата минута от Фабио Куалярела.

Именно италианецът с първото си докосване удари горната греда с красив изстрел отдалеч, а при добавката Погба прати топката в мрежата за трети път този сезон в калчото.

През първата част Масимо Гоби и Карлос Тевес пропуснаха да дадат преднина на своите отбори.

Шампионите тръгнаха силно през втората част, като Квадво Асамоа пропусна, а след това в 52-ата минута Амаури изпусна най-чистото положение за “дуковете”. Бразилският нападател стреля с пета при пробив на Биабини, но кълбото облиза гредата на Джанлуиджи Буфон. До края на мача Юве все пак стигна до гол и взе поредните си три точки този сезон, като вкарва вече 24 поредни срещи от италианския елит.