Пирин измъкна труден успех над Славия с 3:2!

Силно подмладеният отбор на Пирин постигна изключително трудна домакинска победа над Славия с 3:2 (25:18, 18:25, 20:25, 25:23, 15:9) в мач от 2-ия кръг на волейболната Суперлига за мъже, която се игра в зала "Септември" в Разлог.Възпитаниците на Йордан Мицин поведоха с 1:0 гейма, но силната игра на разпределителя на националния отбор на България Георги Братоев за Славия обърна везните в полза на "белите",  които поведехо с 2:1 гейма. Пирин успя да изравни до 2:2 и после да спечели тайбрека с 15:9, а с това и мача с 3:2.Норман Недков стана най-резултатен за победителите със 17 точки (38% ефективност в атака), а Розалин Пенчев и Ивайло Великов (6 блока) добавиха по още 13 точки за успеха на Пирин.За Славия Александър Горбатоков, който преди години игра за Пирин, заби 20 точки (1 ас, 45% ефективност в атака), а Николай Костадинов добави още 15 точки (1 блок).ПИРИН (РАЗЛОГ) - СЛАВИЯ 3:2 (25:18, 18:25, 20:25, 25:23, 15:9)ПИРИН:  Чоно Пенчев 4, Илиян Божков 1, Благовест Катранджиев 10, Петър Ненков 10, Ивайло Великов 13, Норман Недков 17 - Петър Каракашев-либеро (Розалин Пенчев 13, Атанас Видин-либеро, Мартин Кръстев)Старши-треньор: Йордан МицинСЛАВИЯ: Георги Братоев 5, Александър Горбатоков 20, Николай костадинов 15, Алексъндър Кордев 12, Даниел Диметров 4, Иван Димитров 11 - Мартин Иванов-либеро (Ивайло Енев)Старши-треньор: Иван Димитров.