Нефтохимик даде гейм на Ботев (Луковит)

Отборът на Нефтохимик 2010 (Бургас) победи Ботев (Луковит) с 3:1 (25:15, 20:25, 25:10, 25:17) в мач от 2-ия кръг на волейболната Суперлига за мъже.

Възпитаниците на Даниел Пеев имаха проблеми само във втората част, а във всички други доминираха напълно.

В първия гейм Нефтохимик се възползва от прекалено многото непредизвикани грешки в играта на Ботев и го спечели с лекота.  Във втората част момчетата на Петьо Драгиев намалиха чувствително брака, натиснаха със сервис и изненадаха своите домакини.  За тях Георги Петров започна да демонстрира реализаторските си качества, но това не бе достатъчно за обрат и Ботев изравни.  Волейболистите на Даниел Пеев реагираха като ужилени и разгромиха противника в третия гейм с дейното участие на своята блокада и с общо 10 точки от Петров.  Това обаче не сломи луковитчани и те започнаха четвъртия гейм много силно, като имаха 4 точки аванс на първото техническо прекъсване.  Нефтохимик повиши ефективността на своите начални удари, а диагоналът Петров продължи да бележи точка след точка.  Така бургазлии успяха бързо да обърнат тази част в своя полза и да си подсигурят трите точки от мача.

Георги Петров наниза общо 26 точки за победата и стана топреализатор на мача.  Васил Атанасов пък впечатли с 6 точкови блокади за Нефтохимик.  Най-резултатен за Ботев беше Пламен Драгиев с 13 точки.

Във временното класиране Нефтохимик е шести с 3 точки, а Ботев – осми без точки.

НЕФТОХИМИК 2010 (БУРГАС) - БОТЕВ (ЛУКОВИТ) 3:1 (25:15, 20:25, 25:10, 25:17)
НЕФТОХИМИК: Стоян Самунев 8, Мартин Пенев 10, Георги Петров 26 (3 аса, 2 блока, 57% ефективност в атака), Андрей Николов 9, Атанасов (1 ас, 6 блока), Валери Григоров 3 - Атанас Митрев-либеро (Спас Златев 1, Нено Тосков, Велков)
Старши-треньор: Даниел Пеев
БОТЕВ: Спас Байрев 6, Пламен Драгиев 13, Петков, Петър Бъчваров 6, Братанов 11, Попов 4 - Георгиев-либеро (Чипилов 1, Маринов 7, Величков 3, Марков)
Старши-треньор: Петьо Драгиев.