КВК Габрово тръгна със загуба на домакинския си турнир

Волейболният вицешампион на България КВК Габрово стартира със загуба на силния международен приятелски турнир, на който са домакини в зала "Орловец". Момчетата на треньора Любомир Герасимов отстъпиха на турския Малийе Мили Пиянго (Анкара) с 1:3 (25:18, 24:26, 23:25, 21:25) в първия си мач от надпреварата, игран тази вечер пред около 400 зрители.
Утре габровци играят с шампиона на Румъния Томис (Констанца), който е воден от бившия селекционер на България Мартин Стоев, а в тима играят и българските волейболисти Андрей Жеков и Владислав Иванов, както и Дмитрий Бахов, който по-рано днес би категорично сръбския Джердап (Кладово) с 3:0 гейма. Срещата е от 18,00 часа, а преди това от 16,00 часа турският тим играе със сърбите. Мачът тръгна добре за габровци, които поведоха с 2:0 след две успешни атаки на Костадин Стойков и с 6:1 след аут на Мустафа Къръчъ последван от контри на Минчо Минчев и Стоян Вулджев. Турците моментално намалиха до 6:5 след блокада на Хасан Мермер, аут на Минчев и ас на Никола Гьоргиев. Все пак техническата пауза дойде при 8:5 за КВК Габрово след блок-аут на Минчев и ас тип "чекмедже" на Красимир Гайдарски. Последва атака в аут на Мермер от Малийе и 9:5. Играта продължи точка за точка до 16:12 след бърза атака през центъра на Иван Власев. Последваха блокади на словенския разпределител на Малийе Деян Винчич и Къръчъ и силна контра на Гьоргиев и 16:15. Габровският тим си върна преднината при 20:17 след грешка от сервис на Къръчъ и отлична блокада на Стойков. Резултатът стана 23:18 след атака в аут на Мермер и страхотен единичен блок на Гайдарски. В крайна сметка момчетата на Любо Герасимов взеха гейма с 25:18 след контра блок-аут на Вулджев и грешка на влезлия като резерва за Малийе Фаик Яз. Втората част започна равностойно до 4:4, след което турците от Малийе дръпнаха с 6:4 след аут на Минчо Минчев. Все пак домакините от КВК Габрово изравниха при 7:7 след грешка при мрежата на Малийе и даже поведоха с 8:7 след контра през центъра на Иван Власев. Последваха два аса на Стоян Вулджев и 10:7. Турският тим намали до 12:11 след атака и ас на Фаик Гюнеш. Габровци успяха да си върнат преднината при 16:13 след бърза атака през центъра и блокада на Власев. Постепенно волейболистите на Малийе успяха да изравнят при 18:18 след блокада на Мустафа Къръчъ и ас на Фаик Яз. Малийе даже успяха да дръпнат при 21:19 след блок-аут на Къръчъ и атака в аут на Краси Гайдарски. Разликата нарасна до 23:20 след нов блок на Къръчъ, което накара Любо Герасимов да вземе тайм-аут. Това даде резултат и КВК Габрово изравни при 23:23 след блокади на Вулджев и Власев и ас тип "чекмедже" на Краси Гайдарски. Все пак Малийе измъкна гейма с 26:24 след сервис в аут на Минчев и грешка в атака на Вулджев. И третия гейм стартира равностойно до 3:3, след което Малийе поведоха със 7:3 след 4 последователни блокади на Деян Винчич, Фаик Яз и Ниязи Дурмаз. Техническата пауза пък дойде при 8:5 след грешка от сервис на Минчо Минчев. Последва нов блок на Фаик Яз и 9:5. Разликата нарасна до 12:6 след контра блок-аут на Фаик Яз и блокада на Фаик Гюнеш. Постепенно КВК Габрово намали до 14:11 след атака през центъра на Краси Гайдарски и грешки на Никола Гьоргиев и Мустафа Къръчъ. Малийе веднага си върна предимството при 16:11 след успешна атака и ас на Гьоргиев. Габровци стопиха изоставането си до 15:17 след контра на Стоян Вулджев и ас на Минчев. Последваха отлична блокада на влезлия като резерва Мартин Палийски и нова контра на Вулджев и 17:17. Турците си върнаха преднината при 20:18 след две последователни атаки на Гьоргиев. КВК Габрово моментално изравни при 20:20 след атака през центъра на Палийски и страхотна единична блокада на Костадин Стойков. Волейболистите на Малийе поведоха за пореден път при 22:20 след силна атака на Гьоргиев и аут на Стойков, след което спечелиха гейма с 25:23 след технично отиграване на Ниязи Дурмаз. Четвъртата част също тръгна равностойно до 5:5, след което Малийе поведоха със 7:5 след блокади на Фаик Яз и Фаик Гюнеш и с 8:6 след блок-аут на Яз. Последва технично пускане от втора линия на Никола Гьоргиев и 9:6. Постепенно КВК Габрово успя да изравни при 10:10 след пусната топка на разпределителя Николай Кичуков и успешни контри на Краси Гайдарски през центъра и на Костадин Стойков. Турският тим си върна преднината при 14:11 след атака на Фаик Яз, блокада на Ниязи Дурмаз и ас на Гьоргиев. Въпреки тайм-аута, който поиска Любо Герасимов, второто техническо прекъсване дойде при 16:14 за Малийе след пусната топка на Деян Винчич. Последва атака в аут на Стоян Вулджев и 17:14. Резултатът стана 19:15 след грешка в атака на Минчо Минчев. Домакините намалиха леко до 19:17 след успешно нападение на Минчев и блокада на влезлия като резерва Костадин Гаджанов. Двата отбора продължиха равностойно и в крайна сметка Малийе Мили Пиянго спечели гейма с 25:21 след две атаки блок-аут на Фаик Яз, а с това и мача с 3:1.Най-резултатен за габровския тим стана Минчо Минчев с 20 точки (1 ас), а опитният Костадин Стойков добави 17 точки (4 блока), но и това не помогна за успеха. За отбора на Малийе македонският капитан на тима Никола Гьоргиев реализира страхотните 26 точки (1 блок, 3 аса) за победата. КВК ГАБРОВО - МАЛИЙЕ МИЛИ ПИЯНГО (АНКАРА, ТУРЦИЯ) 1:3 (25:18, 24:26, 23:25, 21:25) КВК ГАБРОВО: Николай Кичуков, Минчо Минчев, Костадин Стойков, Стоян Вулджев, Иван Власев, Красимир Гайдарски - Добромир Иванов-либеро (Атанас Митев, Мартин Палийски, Илиян Георгиев, Костадин Гаджанов) Старши-треньор: Любомир Герасимов МАЛИЙЕ МИЛИ ПИЯНГО: Деян Винчич, Никола Гьоргиев, Хасан Мермер, Мустафа Къръчъ, Ниязи Дурмаз, Фаик Гюнеш - Мурат Тьокгьоз-либеро (Фаик Яз, Ерсин Дургут, Булут Курт-либеро) Старши-треньор: Йоско Миленкоски.Снимка: Светозар Гатев, sport-gabrovo.com