Всичко, което трябва да знаете за Международната висша тенис лига

Легенди от миналото и настоящето на световния тенис са готови да се насочат към Азия, за да вземат участие в първата Международна висша тенис лига (МВТЛ), основана от индиеца Махеш Бупати. Този турнир е първата професионална лига в света и ще се провежда в продължение на 16 дни в няколко различни държави - Индия, Филипини, Сингапур и ОАЕ. Надпреварата е отборна, а между 28 ноември и 13 декември във всеки от четирите отбора, кръстени на градовете-участници, ще играят някои от най-добрите бивши и настоящи тенисисти както при мъжете, така и при жените. Във всеки тим от МВТЛ ще има мъже, жени и бивши тенисисти, а някои от най-звездните имена, които ще се изявяват, са Роджър Федерер, Новак Джокович, Мария Шарапова, Серина Уилямс, Пийт Сампрас, Андре Агаси и Карлос Моя.Турнирът ще се играе в групов формат, като всеки от отборите ще премери сили с другите три по четири пъти - в четирите града. Всеки мач ще се състои от 5 сета, които ще приключват, когато един от отборите спечели 6 гейма. Ако резултатът стане 5:5, ще има 5-минутен Shoot-out, който да определи победителя в сета. В геймовете няма да важи правилото за авантаж, а всеки спечелен гейм се брои за 1 точка. Във всеки от сетовете ще играят различни противници:1. Сингъл мъже2. Сингъл жени3. Смесени двойки4. Двойки мъже5. Сингъл легендиРедът на игра ще се определя от отбора домакин, а победител в мача ще бъде този тим, който е спечелил повече геймове през всичките 5 сета. Ако случайно точките са равни, ще има Super Shoot-out, който да определи победителя. В крайното класиране спечелилият отбор ще получава 4 точки, а за останалите разпределението на точките ще е следното:1. Отбор, спечелил повече от 20 гейма в мача - 2 точки2. Отбор, спечелил повече от 10 гейма в мача - 1 точка3. Отбор, спечелил по-малко от 10 гейма в мача - 0 точкиМВТЛ ще спечели отборът с най-много точки в крайното класиране.Отбори и играчи в МВТЛМанила Маверикс - Манила, Филипини1. Анди Мъри2. Жо-Вилфред Цонга3. Кирстен Флипкенс4. Даниел Нестор5. Карлос Моя6. Мария Шарапова7. Трет ХюиСингапур Сламърс - Сингапур1. Серина Уилямс2. Андре Агаси3. Томаш Бердих4. Лейтън Хюит5. Ник Кирьос6. Даниела Хантухова7. Бруно Соареш8. Патрик РафтърМикромакс Индиън Ейсес - Мумбай, Индия1. Роджър Федерер2. Пийт Сампрас3. Гаел Монфис4. Ана Иванович5. Саня Мирза6. Рохан Бопана7. Фабрис СантороОАЕ Ройълс - Дубай, ОАЕ1. Новак Джокович2. Каролин Вожняцки3. Малек Джазири4. Ненад Зимонич5. Горан Иванишевич6. Южени Бушар7. Марин ЧиличПрограмаМанила, Филипини: 28 ноември - 30 ноемвриСингапур: 2 декември - 4 декемвриДелхи, Индия: 6 декември - 8 декемвриДубай, ОАЕ: 10 декември - 13 декември