Крузейро е съвсем близо до нова титла в Бразилия

Крузейро победи с 2:1 като гост Гремио и се доближи само на победа от втора поредна титла в бразилското първенство. Халфът Рикардо Гуларт и нападателят Евертон Рибейро се разписаха през втората част за четвъртата поредна победа в полза на шампионите, които имат преднина от седем точки на върха пред Сао Пауло само три кръга преди края на сезона.Полузащитникът Кристиан Риверос откри резултата в полза на отбора от Порто Алегре след четвърт час игра. В 65-ата минута Гулбарт изравни с удар отблизо, а Рибейро се разписа за крайното 2:1 само 15 минути преди края.Гостите печелят на терена на Гремио за първи път след 2007 година. Тимът от Порто Алегре, воден от Луис Фелипе Сколари, се намира на шесто място в класирането, след като беше в серия от три поредни победи.В неделя Крузейро може да спечели своята четвърта титла с победа пред собствена публика срещу Гояс. Крузейро играе на финала за купата на страната, където в първия двубой загуби с 0:2 далеч от дома срещу Атлетико Минейро.