Словакия надви Финландия (видео)

Отборът на Словакия спечели с 2:1 над Финландия в контролна среща, играна в Жилина. Холошкохас (1) и Марек Хамшик (7) дадоха ранен аванс на домакините. Хюбокан (автогол) се разписа за скандинавците в 45-ата минута.Едва след 40 секунди игра топката беше в мрежата на гостуващия тим. Хамшик изостри атаката и намери Холошкохас, който отбеляза. В седмата словаците удвоиха преднината си, след като Хамшик засече високо центриране на далечната греда. Домакините изпуснаха още немалко положения за гол до края на полувремето. В 45-ата минута финландците върнаха едно попадение, което беше доста куриозно. След силен диагонален шут топката се удари в гредата, а Хюбокан имаше лошия късмет тя да се отбие от него и да влезе в собствената му мрежа.След почивката и двата тима имаха чудесни възможности. Словакия действаше силно на контраатака, докато скандинавците в големи периоди от втората част имаха териториално надмощие. В крайна сметка мачът приключи при резултат 2:1.МИНУТА ПО МИНУТА