Робъртсън допълни бройката за 1/2-финалите в Ковънтри

Нийл Робъртсън е последният 1/2-финалист на снукър турнира "Шампион на шампионите". Това стана ясно, след като австралиецът победи с 6:3 фрейма Рики Уолдън в двубоя им от Група 3 на надпреварата. Така световният шампион от 2010 година ще се изправи на 1/2-финалите в Ковънтри срещу бившия лидер в ранглистата Джъд Тръмп.Битката между Нийл и Рики бе наистина оспорвана, като до шестия фрейм силите бяха изравнени. Уолдън започна с брейк от 87 точки за 1:0, но след това Робъртсън се прояви със серии от 64 и 134 точки за 2:1. В четвъртата партия Машината от Мелбърн започна с 53 точки, но въпреки това английският му съперник измъкна партията за 2:2. Петата част също бе за Уолдън, който реализира халф-сенчъри брейк от 61 точки и поведе. Отговорът на Робъртсън не закъсня и той върна баланса в резултата след серия от 59 точки за 3:3. До края на мача нямаше кой знае колко силни брейкове, но австралиецът не даде нито фрейм на съперника си и с четвъртата си поредна партия стигна до успеха с 6:3. Полуфиналният сблъсък между Робъртсън и Тръмп е днес от 21,00 часа. Преди това, в 15,00 часа, е двубоят между миналогодишния шампион Рони О'Съливан и Дин Дзюнхуей.