Спартак взе хандбалното дерби на Варна при мъжете

Спартак победи Локомотив в дербито на Варна с 30:25 в изключително интересен двубой на хандбалното първенство. Въпреки студеното време в морската столица в Двореца на културата и спорта се събраха над 500 човека , които изгледаха срещата. Мачът стартира отлично за Локомотив, които в средата на полувремето водеха с 6 гола разлика. Тимът на символичния домакин направи няколко бързи атаки по фланговете и стопи разликата. „Соколите” продължиха с надмощието и в края на първата част дори водеха с гол аванс. В крайна сметка полувремето приключи при равенство- 14:14. През втората част на терена имаше един отбор и това беше Спартак. Водачите в първенството показаха истинска класа и здрава защита, като набързо дръпнаха със 7 гола и спокойно доиграха дербито. Любопитна подробност е , че съдиите успяха да пристигнат във Варна броени минути преди двубоя, като реферите от Габрово и Плевен трябваше да се справят с тежките капризи на времето и снежната покривка. След този успех тимът на Спартак е едноличен лидер при мъжете с пълен актив от 10 точки от 5 мача.

Всички резултати от 5-и кръг – мъже:

Интер-Академик – Осъм – 26:32 (14:13) Спартак – Локомотив – 30:25 (14:14) Добруджа – Фрегата – 23:29 (11:11) НСА – Левски – 41:22 (19:12)