Саутхамптън измести Ман Сити от второто място след пореден домакински успех

Саутхамптън постигна четвърта поредна домакинска победа в Премиър лийг, след като днес надделя с 1:0 над Стоук Сити. Благодарение на успеха отборът, воден от Роналд Куман, измести Манчестър Сити от второто място във временното класиране. Единственото попадение реализира Садио Мане в 31-ата минута. Удар на Пеле рикошира в гредата, а сенегалецът, за когото това бе първи гол с екипа на Саутхамптън, прати топката в далечния ъгъл.  В 49-ата минута Грациано Пеле можеше да удвои, но негов изстрел срещна гредата. "Светците" се доближиха на три точки зад лидера Челси, който утре гостува на Манчестър Юнайтед. Стоук Сити е 11-и с актив от 11 т. СТАТИСТИКА ТУК! РАЗВОЯТ МИНУТА ПО МИНУТА ТУК! КЛАСИРАНЕ ТУК!