Рубин с разгромна победа без Благо Георгиев

Отборът на Рубин постигна най-убедителната си победа от началото на сезона в руската Премиер лига. Без бившия български национал Благой Георгиев в състава си, казанци разгромиха Мордовия с 5:0 и вече заемат 8-о място в класирането с 16 точки. Гостите от саранск пък останаха на 11-а позиция.Мачът на "Казан-Арена" започна с мощен натиск на Рубин и в 12-ата минута Игор Портнягин откри с плътен удар, който не остави шансове на вратаря на Мордовия Антон Коченков. Този резултат се запази чак до средата на второто полувреме, когато оставеният непокрит Максим Канунников удвои.В последните 10 минути гостите рухнаха и инкасираха нови три попадения. Гьокдениз Карадениз се разписа за 3:0, след което Карлос Едуардо реализира след пас на левия бек Елмир Набиулин. Точка на спора постави отново Карадениз с гол от дузпа в 85-ата минута.В следващия кръг Рубин гостува на Динамо (Москва), а Мордовия излиза срещу лидера Зенит.МИНУТА ПО МИНУТАСТАТИСТИКА ОТ МАЧАКЛАСИРАНЕГОЛМАЙСТОРИПРОГРАМА