Рубин с разгромна победа без Благо Георгиев

Отборът на Рубин постигна най-убедителната си победа от началото на сезона в руската Премиер лига. Без бившия български национал Благой Георгиев в състава си, казанци разгромиха Мордовия с 5:0 и вече заемат 8-о място в класирането с 16 точки. Гостите от саранск пък останаха на 11-а позиция.

Мачът на "Казан-Арена" започна с мощен натиск на Рубин и в 12-ата минута Игор Портнягин откри с плътен удар, който не остави шансове на вратаря на Мордовия Антон Коченков. Този резултат се запази чак до средата на второто полувреме, когато оставеният непокрит Максим Канунников удвои.

В последните 10 минути гостите рухнаха и инкасираха нови три попадения. Гьокдениз Карадениз се разписа за 3:0, след което Карлос Едуардо реализира след пас на левия бек Елмир Набиулин. Точка на спора постави отново Карадениз с гол от дузпа в 85-ата минута.

В следващия кръг Рубин гостува на Динамо (Москва), а Мордовия излиза срещу лидера Зенит.