В тренировъчно темпо Байерн записа най-голямата си победа (видео + галерия)

Байерн (Мюнхен) записа най-изразителната си победа от началото на сезона в Бундеслигата, след като разгроми последния в класирането Вердер (Бремен) с 6:0 в двубой от 8-ия кръг на Бундеслигата. Шампионите дори не позволиха на съперника да отправи удар в очертанията на вратата и продължават да са начело в таблицата. По два гола пред собствените фенове вкараха капитанът Филип Лаам (20',78') и Марио Гьотце (45',86'). Първото си попадение за тима в първенството реализира Чаби Алонсо (27'), а Томас Мюлер (43-дузпа) добави последния гол. Това е осми пореден успех на баварците над съперника от Севера в Бундеслигата. Вердер остава без победа и затъва все повече, като се очаква унижението днес да доведе до уволнението на наставника Робин Дут. След седмица на Байерн предстои "напечено" на втория Борусия (Мьонхенгладбах).   Джосеп Гуардиола пак заложи на схема с трима в защита, като младият датчанин Пиер-Емил Хьойберг действаше като ляв халф-бек, а на върха на атаката беше Мюлер. През второто полувреме се появи възстановеният от контузия Франк Рибери, а Роберт Левандовски изобщо не влезе в игра. Само едно полувреме изкара Дейвид Алаба, а 30 минути преди края излязоха Чаби Алонсо и Ариен Робен. Така Пеп успя да съхрани силите на звездите си за предстоящото във вторник гостуване в Рим на Рома в мач от Шампионската лига. Изненадващо Байерн не стартира мощно днес и до първото попадение нямаше чисто голово положение. Гостите обаче бяха повече от страхливи и не оказаха никаква съпротива и затова срещата заприлича на обикновена тренировка. В 20-ата минута Лаам откри с мощен удар, след като Мюлер отклони топката към него. Седем минути по-късно Чаби Алонсо хитро промуши топката под стената при пряк-свободен удар и удвои преднината на баварците, фиксирайки първия си гол в Бундеслигата. В 43-ата минута дойде най-спорният момент, когато Себастиан Прьодл фаулира Мюлер. Първоначално главният съдия Бастиан Данкерт отсъди фал, но асистентът му сигнализира, че нарушението е било в наказателното поле, което в крайна сметка доведе до дузпа. От повторенията се видя, че интервенцията е точно на линията на полето. От бялата точка Мюлер с лекота направи 3:0 и на практика реши спора. Секунди преди почивката Марио Гьотце заби красив гол за 4:0 след хубав финт.  След като вече всичко беше ясно, Гуардиола смени Алаба на полувремето, за да му даде почивка. На терена не се промени нищо, като гостите от Бремен дори заиграха още по-дефанзивно, за да не получат повече голове. Гьотце и Робен обаче пропуснаха от добри позиции.  Влизането на Рибери след час игра раздвижи трибуните, които започнаха да скандират името на французина. Темпото обаче така спадна, че следващото изригване на "Алианц Арена" дойде чак в 75-ата минута, когато беше съобщено, че Борусия (Дортмунд) е допуснал втори гол при гостуването си на Кьолн.Все пак Байерн имаше какво още да предложи. В 78-ата минута Лаам заби втория си гол след ефектно подаване с резервата Джердан Шакири, а Гьотце оформи крайното 6:0 в 86-ата минута.СТАТИСТИКА ОТ МАЧАМИНУТА ПО МИНУТАКЛАСИРАНЕ