Кристиано Роналдо герой за Португалия в последната секунда (видео)

Суперзвездата на Португалия Кристиано Роналдо отново показа колко важен е за националния отбор на родината си. С негов гол в 5-ата минута на добавеното време "мореплавателите" надвиха с 1:0 Дания като гост и записаха първа победа в квалификациите за Евро 2016. Роналдо се оказа на точното място след перфектно центриране на Рикардо Куарешма и матира Каспер Шмайхел.Преди това и двата тима изпуснаха по няколко изгодни положения и срещата на "Паркен" вървеше към логично равенство, но буквално в последните секунди защитата на "Червения динамит" изпусна Роналдо и той вкара така важния гол за португалците.Атаката на Дания се водеше от Никлас Бендтнер, който можеше да се похвали с 6 гола в досегашните си мачове срещу Португалия. Михаел Крьон-Дели, Кристиан Ериксен и Ласе Вибе действаха от втора позиция, а Емил Хьойберг и Вилиам Квист оформиха двойката дефанзивни халфове. Триото в атаката на Португалия беше в състав Роналдо, Дани и Луиш Нани.Първото полувреме беше равностойно, но по-опасните атаки сътвориха гостите. В няколко ситуации Кристиано Роналдо и Нани стреляха неточно, а в останалите случаи Шмайхел се намесваше с вещина. Датчаните отговориха с изстрел в гредата на Крон-Дели в 34-ата минута. Футболистът на Селта насочи топката с фалцов удар, но тя се отби от десния страничен стълб.След почивката съперниците продължиха да търсят победата, но щастието се усмихна на гостите. Кристиано Роналдо използва открилата се пред него възможност и оползотвори хубавото центриране на Куарешма за единствения гол в мача, паднал в 95-ата минута.В класирането Албания и Дания имат по 4 точки, а португалците са с 3. Другите отбори в групата - Сърбия и Армения, имат по 1 точка.ДАНИЯ - ПОРТУГАЛИЯ 0:1 (0:0)0:1 Роналдо (90)МИНУТА ПО МИНУТАКласиране в група "I":1. Албания 4 т.2. Дания 4 т.3. Португалия 3 т.4. Сърбия 1 т.5. Армения 1 т.