Рилски спортист срази черногорци в Балканската лига

Рилски спортист стартира успешно новия сезон в Балканската лига по баскетбол за мъже, след като се наложи със 78:68 (26:18, 17:21, 17:15, 18:14) над черногорския клуб Сутиеска в "Арена Самоков". Двата отбора играеха равностойно в дълъг период от време от първата четвъртина, но тройка на Върнър Тейлър 2:36 минути преди сирената даде нужния тласък на баскетболистите от Самоков, които завършиха частта със серия от 11:3 точки. Тейлър пък добави към актива си още три точки, а освен това записа асистенция, блокиран изстрел и спечелена борба в защита.Тейлър не започна особено добре втората четвъртина, след като пропусна стрелба и спечели борбата, но и последвалото хвърляне към коша на черногорците беше неточно. Никола Павличевич пък играеше прекрасно за Сутиеска и завърши полувремето с 15 точки, благодарение на което разликата между двата тима беше съкратена до четири точки в полза на Рилски спортист.Българите обаче не се огънаха и спечелиха следващата част, за да стартират финалната четвъртина с аванс. Те не отстъпиха на черногорците и спечелиха мача. Най-резултатен беше Антъни Гуджино с 18 точки.Рилски спортист (България) - Сутиеска (Черна гора) 78:68 (26:18, 17:21, 17:15, 18:14)Състав на Рилски спортист: Антъни Гуджино, Иън Чайлс, Върнън Тейлър, Йордан Бозов и Златин Георгиев (Адриян Секулов, Александър Милов, Дарин Иванов, Красимир Георгиев, Любомир Киров, Симеон Илиев и Тодор Тодоров).